Labyrint: Z nebojácné Sarah je teď pohledná žena, která dostává do kolen nejednoho muže

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Labyrinth
Zdroj: Profimedia

Jennifer Connelly už od dětství věděla, že se chce věnovat showbyznysu. Díky příteli svého otce se jí už jako dívce podařilo dostat k modelingu a postupem času se vypracovala na skvělou herečku. Jedním z jejích nevětších snímků se stal film Labyrint.

Dobrodružné fantasy z roku 1986 pojednává o šestnáctileté dívce, která má pouze 13 hodin na to, aby prošla labyrintem a přivedla zpět svého bratra, kterého zajal král Goblinů.

V labyrintu prožije nejen nebezpečí, ale také úžasné dobrodružství. Film se stal oblíbeným rodinným snímkem, kterému nechybí nic, co by správné fantasy pro děti mělo mít.

První cena ji vystřelila na vrchol kariéry

Jennifer Connelly se jako mladá dívka ukázala v několika reklamách a zahrála si jako dětská herečka v pár snímcích. Po Labyrintu se nějaký čas na obrazovkách neobjevovala, ale v roce 2001 přišel obrovský comeback.

Tehdy si totiž zahrála ve filmu Čistá duše, za který získala Oscara a několik dalších velkých filmových cen. Díky jejímu výkonu ve snímku se její jméno téměř okamžitě stalo synonymem dokonalosti.

Režiséři toužili mít ji ve svých filmech a ona dostávala jednu nabídku za druhou. V roce 2003 se stala jednou z hlavních postav ve slavném filmu Hulk natočeném na motivy komiksů.

V roce 2005 se objevila v hororovém filmu s názvem Temné vody. Za něj získala nominaci na Oscara, která ovšem nakonec nebyla proměněna. Ani to ji ovšem nezastavilo v jejím profesním růstu.

Jennifer Connely

Zdroj: Profimedia

V posledních letech je hereččino jméno spojováno s velkofilmy jako Spider-Man: Homecoming, Hrdinové ohně nebo Top Gun: Maverick. Je jasné, že od ní ještě můžeme očekávat velké věci.

Padesátiletá kráska

Jennifer Connelly toho za svůj život dokázala mnoho. Možná by se dokonce zdálo, že na padesátiletou herečku jsou to výkony, které se snad ani nedají za tak krátkou dobu stihnout.

Navíc se podle mnohých dá její krása srovnávat s herečkami o deset let mladšími. Na svůj věk totiž Connelly vypadá božsky.

Dokonalé dlouhé černé vlasy, na kterých není známka stárnutí, vždy čistá pleť s výrazným líčením a jasné oči, které říkají, že tato umělkyně má před sebou ještě slibnou kariéru, posadí na zadek nejednoho muže.

I když byla kráskou už před lety, kdy jako šestnáctiletá zachraňovala bratra z Labyrintu, u této herečky zkrátka platí, že s přibývajícím věkem rostla do krásy.

Jaké velké role nás v jejím podání ještě čekají, není zcela jasné, ale rozhodně se bude na co těšit. Jennifer Connelly je totiž talent, který si žádný režisér nechce nechat uniknout.

Zdroj: ČSFD, Wikipedia, Osobnosti
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články