Král džungle: George dnes nosí elegantní oblek a brýle. Po 24 letech by ho poznal jen málokdo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kral dzungle George
Zdroj: Profimedia

Rodinná komedie Král džungle se objevila na televizních obrazovkách poprvé v roce 1997. Tehdy devětadvacetiletý Brendan Fraser okouzlil diváky v hlavní roli svým vypracovaným tělem a dojal svým přátelstvím s opičákem, který si za herectví vysloužil zvířecího Oscara.

Dnes byste herce, který se tehdy pyšnil svalnatou hrudí a na hlavě doslova hřívou, nejspíš nepoznali. Stal se z něj sympaťák, který se ale mnohem více než divokému příteli pralesních zvířat podobá byznysmenovi z kanceláře.

Fraser se narodil roku 1968 jako syn majitelů cestovní kanceláře. Už jako malý tak hodně cestoval po světě a sbíral zkušenosti z různých koutů světa. Možná i to mělo později vliv na jeho herecké výkony.

Hrdina filmu Mumie

Svou hereckou kariéru začal Brendan Fraser v roce 1991. O rok později si zahrál ve filmu Školní vázanky, kde ztvárnil roli židovského fotbalisty. Pak následovalo několik menších komediálních rolí, než se proslavil jako Král džungle.

Po účinkování v tomto snímku si ho všiml režisér Stephen Sommers, který se ho rozhodl obsadit jako hlavního hrdinu v dobrodružném filmu s prvky hororu Mumie. Tady si zahrál v roce 1999 po bohu herečky Rachel Weisz.

Kariéru překazily rodinné problémy

Fraser se stal miláčkem žen. Ve filmech ukázal své vypracované tělo a smysl pro dobrodružství. Fanynky se při pohledu na snímky s ním rozplývaly. V té době byl ženatý s herečkou Afton Smith.

Brendan Fraser

Zdroj: Sam Aronov / Shutterstock.com

I když se mu s manželkou narodili tři synové, nakonec se vztah rozpadl. A nedalo by se říci, že patřil k těm, které končí v dobrém. Jeho žena požadovala poměrně vysoké alimenty a Fraser se dostal do finančních problémů.

Slábnoucí hvězda

Společně s psychickými problémy souvisejícími s rozvodem se herec začal potýkat také se zdravotními komplikacemi. Dnes má za sebou složité operace kolenního kloubu, páteře a hlasivek.

V roce 2003 se Fraser stal obětí sexuálního obtěžování. Když se s těmito informacemi konečně rozhodl svěřit, psychologové už mu příliš nedokázali pomoci. Kvůli lékům na deprese se mu podařilo nabrat pěkných pár kilo.

Konec herecké kariéry

Brendan se objevil ještě v několika filmech, v žádném už ale nezazářil tak, jako v Králi džungle či Mumii. Zahrál si ve snímku Útěk z planety Země, Chlupatá odplata nebo Velká oříšková loupež.

V roce 2014 se kvůli zdravotním problémům rozhodl hereckou kariéru ukončit, ale v nedávné době se nechal slyšet, že kdyby se naskytla příležitost, rád by si opět v nějakém tom filmu zahrál. Je pravda, že už by asi nedostal roli svalnatého hrdiny, který dobývá svět.

Se svou současnou postavou a sympatickým obličejem by se hodil spíše na policejního komisaře, nebo třeba šéfa nějaké velké firmy. Každopádně by si po všem, čím si prošel, jistě šanci zasloužil.

Na ulici byste v něm Krále džungle nepoznali, i tak je z něho ale sympaťák, který ještě do důchodu nepatří.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články