Trainspotting: Mark po 25 letech změnil image. Se zarostlou tváří je k nepoznání

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Ewan McGregor
Zdroj: Profimedia

Z potomka učitelů se stal herec mezinárodních rozměrů. Před více než dvaceti lety zazářil Ewan McGregor v kultovním snímku Trainspotting a dnes byste ho už nepoznali. Z téměř holohlavého mladíka se stal zarostlý muž ve středních letech.

Skotský herec Ewan McGregor se narodil v březnu roku 1971 do učitelské rodiny. Poté, co jako malý viděl svého strýce a herce v jednom v Hvězdných válkách, zatoužil po tom být také hercem.

Vykašlal se na školu

Už v šestnácti opustil domov, školu a rozjel se do Londýna, kde začal pracovat jako asistent a později jako herec v divadle.

Poté začal herectví studovat a postupně se propracoval před filmovou kameru. Začínal menšími rolemi ve filmech a seriálech na počátku devadesátých let.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ewan McGregor News (@ewanmcgregornews)

Mezinárodně se proslavil díky filmovému zpracování románu Irvinga Welshe Trainspotting, kde ztvárnil postavu Marka Rentona.

Kvůli rolím musel občas trochu trpět

Za roli získal hned tři prestižní ocenění a snímek je dodnes považován za kultovní. Pro ztvárnění Marka musel zhubnout třináct kilo a studoval knihy o účincích heroinu.

Od té doby se začal objevovat v dalších známých snímcích a na konci devadesátých let přišla i role ve filmu, který ho utvrdil v tom, že chce být hercem.

Jako Obi-Wan Kenobi se objevil v Hvězdných válkách: Epizoda I – Skrytá hrozba a objevil se pak ještě ve dvou pokračováních.

Letos oslaví životní jubileum

Jeho filmografie je do dnešního dne velmi různorodá, dokázal ztvárnit různé charaktery v různých typech filmů.

V soukromí byl více než dvacet let ženatý s francouzskou návrhářkou Eve Mavrakis a společně mají tři dcery, poslední z nich je adoptovaná a pochází z Mongolska.

Letos v březnu oslaví herec padesáté narozeniny a rozhodně už nevypadá jako Mark z Trainspottingu. S vráskami a zarostlou tváří byste ho jen stěží poznali.

Zdroj: Instagram Ewan McGregor News

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články