Karlík z Továrny na čokoládu už nemá pohled vyplašené laně. Po 16 letech je z něj sebejistý krasavec, který vás okouzlí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Karlik a tovarna na cokoladu
Karlik a tovarna na cokoladu

Učil se od známých filmových hvězd a proslavil se jako malý chlapec s notnou dávkou štěstí ve snímku Karlík a továrna na čokoládu. Jak dnes roztomilý klučina vypadá a stihl kromě herecké kariéry dokončit školu?

Alfred Thomas Highmore se narodil rodičům jako nejkrásnější valentýnský dárek v roce 1992.

Jeho maminka Sue je agentkou vyhledávající talenty, mezi jejíž objevy patří třeba Daniel Radcliffe, který se proslavil jako

Harry Potter. Otec Edward je hercem.

Talent už od dětství

Alfred neboli Freddie, jak zní jeho jméno ve světě filmu, tak měl perfektní předpoklady i zázemí pro to, aby se stal hercem.
Začal už jako malý školák, když si ve svých sedmi letech zahrál syna Heleny Bonham Carter v komedii Drsný holky.

O pět let později přišla jeho první velká role ve filmu Dva bratři, díky jehož natáčení se podíval také do Kambodži, kde si užil natáčení s čerstvě narozenými tygry.

Začínal po boku hvězd

Ve stejném roce se ještě objevil po boku Johnnyho Deppa a Kate Winslet ve snímku Hledání Země Nezemě, který se inspiroval příběhem Petera Pana.

Za tuto roli byl čtyřikrát nominován na ocenění pro nejlepší mladé herce.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Freddie Highmore (@_freddiehighmore)

V roce 2005 přišla jeho životní role, a to, když byl obsazen do hlavní role filmu Karlík a továrna na čokoládu.

Opět se na place potkal s Helenou Bonham Carter, která znovu hrála jeho matku, a s Johnnym Deppem, jenž ve filmu zazářil jako extravagantní majitel čokoládovny Willy Wonka.

Johnnymu Deppovi vděčí za roli

Právě Johnny režisérovi Timu Burtonovi Freddieho na základě své předešlé zkušenosti doporučil.

Původní verzi filmu z roku 1971, který byl natočen podle knižní předlohy Roalda Dahla, Freddie neviděl do doby, než skončilo natáčení, aby ho neovlivňovala.

Poté si zahrál ještě v úspěšném snímku Dobrý ročník po boku Russella Crowea a od té doby se objevuje spíše v méně známých filmech. Zároveň se zkouší prosadit také jako scénárista a producent.

I přes velmi slibně rozjetou hereckou kariéru Freddie nezanevřel na školu a dokázal vystudovat na univerzitě v Cambridge španělštinu a arabštinu.

Ačkoliv už mu táhne na třicet let, vypadá pořád jako mladíček a jeho tvář se téměř nezměnila. Vyhýbá se sociálním médiím a žije v Londýně.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články