Jumanji: Z roztomilého Petera vyrostl podsaditý chlap. Po 26 letech má i jiný nedostatek, který vás praští přímo do očí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
bradley pierce
Zdroj: Profimedia

Devadesátá léta jsou plná zajímavých dětských hvězd, které sice zazářily, ale poté se ztratily. Jednou takovou byl také představitel Petera z oblíbeného dobrodružného filmu Jumanji. Nešel ale daleko a ve světě filmu pořád zůstává, a to i přesto, že má velmi zajímavý vedlejšák.

Bradley Pierce se narodil v říjnu roku 1982 v Arizoně. S herectvím začal už ve velmi útlém věku. Díky svému vzhledu byl často obsazován do hlavních dětských rolí.

Vůbec poprvé se objevil v menší epizodní roli v nekonečném seriálu Tak jde čas. Následovaly další seriály, jako je Roseanne nebo Beverly Hills 90210.

Proslavil se skrze hlas

První větší příležitost byla dabingová. Ve filmu Kráska a zvíře z roku 1991 propůjčil hlas jedné z hlavních postav, a to bílému Šálku se žlutým uchem.

O rok později získal opět menší roli ve filmu Chaplin. Největší slávy se dočkal v roce 1995, kdy získal jednu z hlavních rolí v dobrodružném filmu Jumanji. Ve třinácti letech měl díky tomu možnost si zahrát po boku úspěšného herce Robina Williamse.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Bradley Pierce (@mrbradleypierce)

Opatrovnicí jeho postavy Petera Sepherda byla začínající herečka Kirsten Dunst. Díky natáčení měl možnost cestovat a podíval se i do Kanady.

Slehla se po něm zem

Od dva roky později dostal roli v dalším známém snímku Pidilidi. Od té doby ale jako by jeho kariéra stagnovala. Sem tam se objevil v nějaké menší roli a mezi lety 2002 až 2015 měl úplnou pauzu.

Za tu dobu se z mladíka stal dospělý muž, který přehodnotil své budoucí povolání. Se svým kamarádem, taktéž hercem Joeym Zimmermanem, založil produkční společnost a společně se zabývají produkcí vlastních krátkých filmů.

Úspěšně míchá koktejly

Mimo svět filmu se Bradley angažuje ještě na poli barmanském. Je spoluzakladatelem společnosti Pierce & Luna a se svou partnerkou Bellou Luna nabízejí barmanské služby, vzdělávání, a dokonce pro různé festivaly připravují speciální koktejly.

Osmatřicetiletý Bradley už rozhodně není dětskou hereckou hvězdou, lehce se zakulatil, ale sympaťákem na první pohled zůstal.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články