Dcera Lennyho Kravitze shodila své dredy. Svou proměnou mnohým vyrazila dech a vypadá skvěle

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Lenny Kravitz
Zdroj: Profimedia

Známý americký zpěvák s nezaměnitelným hlasem a zjevem Lenny Kravitz má na svém kontě miliony prodaných alb a nespočet velkých hitů. Jeho největším životním úspěchem je ale rozhodně dcera Zoë, která zdědila vzhled i talent nejen po něm.

Leonard Albert Kravitz se narodil v New Yorku herečce s bahamským původem Roxie Roker a televiznímu producentovi Sy Kravitzovi, jehož kořeny sahají až do východoevropské Ukrajiny.

Hudba ho provázela celý život

Už ve třech letech Lenny začal improvizovaně hrát na bicí s využitím hrnců a pánví v matčině kuchyni. Později začal hrát na opravdové bubny a přidal také kytaru. Doma jim většinou k poslechu hrálo R&B, blues, jazz, soul nebo gospel.

Matka ho brávala do divadla, kde pracovala, a jeho sny o hudební kariéře podporovala. Po přestěhování do Los Angeles ho právě ona donutila, aby vystupoval s chlapeckým souborem. Později se dostal také k rockové hudbě.

Nahrávací studia ho zprvu odmítala, a proto se rozhodl album natočit sám. Podařilo se mu dát dohromady kombinaci skladeb rocku a soulu a v roce 1989 album s názvem Let Love Rule skrze vydavatelství Virgin Records vydal.

V USA se velká sláva nekonala, ale v zahraničí, zejména v Evropě, se z něj stala hvězda.

Osudová žena Lisa

V té době už byl také otcem. S herečkou Lisou Bonet, která se na prvním albu podílela několika texty k písním, se dal dohromady po dvouletém přátelství v roce 1987. Hned se vzali v Las Vegas a o rok později se jim narodila dcera Zoë Isabella Kravitz. Do jejích tří let tvořili rodinu a potom se rodiče rozešli.

Zdroj: lev radin / Shutterstock.com

Pro Lisu Bonet byly odjakživa pověstné její dredy a z filmu jsou nejvýznamnější role v thrilleru Nepřítel státu a v romantické komedii Všechny moje lásky. Po rozhodu s Kravitzem se dala dohromady s hereckým kolegou Jasonem Mamoa.

Zoë nejprve zůstala se svou matkou na západním pobřeží USA, ale v jedenácti letech se odstěhovala k otci na Floridu. Odjakživa v ní byla umělecká duše a vyhrálo u ní herectví, za jehož studiem se vydala do New Yorku.

Krásná Zoë rozjíždí hereckou kariéru

Svůj herecký debut si odbyla v roce 2007 v romantické komedii Koření života a v tomtéž roce se jako prostitutka objevila ve snímku Mé druhé já.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zoë Kravitz (@zoeisabellakravitz)

Její zatím nejvýznamnější počin byla účast v hvězdně obsazeném seriálu Sedmilhářky, který vznikl podle knižní předlohy od Liane Moriarty.

Zahrála si zde po boku jedné z otcových bývalých partnerek Nicole Kidman. Objevila se také ve fantasy filmech Fantastická zvířata.

Dnes je jí dvaatřicet let a podle posledních zpráv její rok a půl dlouhé manželství spěje k rozvodu. Dlouho sama ale rozhodně nebude, protože díky svému exotickému vzhledu se několik let živila také jako modelka.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články