Hvězda filmu Když Harry potkal Sally se změnila k nepoznání. Po 31 letech jí značně ustupují vlasy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Kdyz Harry potkal Sally
Kdyz Harry potkal Sally

Americký komik, herec, režisér a moderátor, to je Billy Crystal, který koncem osmdesátých let zářil po boku Meg Ryan ve filmu Když Harry potkal Sally. Jak se na něm podepsaly dobré i špatné životní zkušenosti?

Narodil se v roce 1948 jako nejmladší ze tří sourozenců na Long Islandu ve státě New York. Jelikož jeho otec pracoval v zábavním průmyslu, často se jako dítě setkával s umělci.

To se změnilo, když mu v patnácti letech otec zemřel na zástavu srdce.

Sport, nebo divadlo?

I přes tuto rodinou tragédii si zachoval svůj talent rozesmát lidi a v šestnácti letech měl své pořady.

Stále ale více než po kariéře herce toužil stát se profesionálním baseballistou. Dostal dokonce sportovní stipendium pro studium na vysoké škole v Západní Virginii, nakonec ale zvítězilo umění a na univerzitě v New Yorku vystudoval divadlo a režii.

Než se proslavil, živil se částečně jako učitel. V roce 1977 získal roli gaye v seriálu Soap. Zapsal se dobře, ale nebyla to role, která by ho proslavila. Chvíli se věnoval kariéře komika a poté naskočil do filmu.

Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Rozvedený Harry z něj udělal hvězdu

Až na konci osmdesátých let se dočkal role, která ho proslavila. Ve filmu Když Harry potkal Sally, kde si zahrál po boku Meg Ryan.

Kvůli roli rozvedeného muže se Billy držel stranou od celého štábu, aby před kamerou působil co nejvíce autenticky.

O pár let později se přesunul za kameru a vyzkoušel si to, co studoval. Jako režisér debutoval s filmem Pan Sobota večer.

Tím ale výčet jeho úspěchů nekončí, proslavil se také jako moderátor předávání Oscarů, které uváděl celkem devětkrát.

V soukromí je už od roku 1970 vzorným manželem bývalé tanečnice Janis, se kterou má dvě dcery a žijí v harmonickém manželství.

Od natáčení slavného filmu loni uběhlo už třicet let. Z Billyho se stal dvaasedmdesátiletý dědeček, který přibral pár kilo, ztratil pár vlasů, ale svůj humor si stále zachoval.

To se ovšem nedá říct o jeho filmové parťačce Meg Ryan, která vlivem plastických zákroků přišla o část mimiky.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články