Hra o trůny: Arya Stark děsí svým vzhledem. Krásná přírodní brunetka to přehnala s peroxidem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Hra o truny Arya
Zdroj: Profimedia

Ačkoliv to není tak dávno, co vyvrcholila jedna z nejúspěšnějších seriálových ság Hra o trůny, někteří z představitelů hlavních hrdinů se stačili změnit k nepoznání. Jednou z nich je také herečka Maisie Williams, která si zahrála odvážnou Aryu Stark.

Margaret Constance Williams se narodila v roce 1997 v anglickém Bristolu jako nejmladší ze čtyř sourozenců. Zprvu se věnovala gymnastice a tancování, nakonec ale skončila na střední herecké škole.

Z tanečnice středověkou bojovnicí

Její vůbec první rolí se ve čtrnácti letech stala právě Arya Stark v celosvětově známém fantasy seriálu natočeném podle knižní ságy Píseň ledu a ohně.

Datum dne, kdy se dozvěděla, že v seriálu bude hrát, si nechala společně se svou kolegyní Sophií Turner, která si zahrála její sestru Sansu, vytetovat.

Kvůli roli se musela naučit pracovat s mečem v levé ruce, jelikož Arya je v knize levačka a autoři seriálu se snažili být co nejvíce věrní knižní předloze.

Už jako mladá sklízela úspěchy

Za ztvárnění drobné velmi odvážné brunetky z rodu Stark získala několik významných ocenění a nominována byla také na prestižní cenu Emmy.

Ačkoliv hrála i v dalších seriálech a několika videoklipech, seriál Hra o trůny a postava Aryi Stark bude ještě dlouho její životní rolí.

Maisie Williams

Zdroj: Profimedia

Při natáčení měla možnost přičichnout i k tomu, jak se vytvářejí kaskadérsky i trikově náročné scény, a zároveň se mohla učit od starších a zkušenějších kolegů.

Dnes je z ní jiný člověk

V jednom z rozhovorů uvedla: „Jako mrňavá holka jsem měla to štěstí, že jsem naskočila do správného vlaku, ale filmový průmysl se ukázal jako nečekaně tvrdý. Najednou nevíte, kdo to s vámi myslí dobře, kdo překroutí všechno, co v dobré víře řeknete, a udělá z vás v očích diváků a fanoušků někoho, kým ani náhodou nejste. Ale to je cena, jakou zřejmě platí všichni herci a všechny osobnosti popkultury. Nejsem tak naivní, abych to nevěděla.“

Její instagramový účet čítá více než deset milionů sledujících. Fanoušky pravidelně nechává nahlédnout do svého života a dnes už byste v ní odvážnou bojovnici Aryu rozhodně nepoznali.

Z brunetky se totiž stala platinová blondýnka, která si nechala obarvit dokonce i obočí. Ze své nejvýraznější role se tak možná v budoucnu díky těmto změnám vymaní.

Zdroj: BBC
Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články