Honba za diamantem: Toužila po Douglasovi, teď bojuje s nadváhou. Krásnou herečku byste dnes nepoznali

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Honba za diamantem
Zdroj: Profimedia

Byla považována za jednu z nejkrásnějších hereček 80. let. Kathleen Turner, která se proslavila filmy jako Honza za diamantem, Válka Roseových nebo Čest rodiny Prizziů, se změnila k nepoznání a mnohé napadá otázka, jak je možné, že kdysi tak nádherná herečka prošla takovou změnou.

Kathleen Turner se narodila v Missouri v USA a jako dcera učitelky a diplomata strávila celé dětství na cestách. Rodina pendlovala mezi Caracasem, Havanou a Londýnem. Právě v posledním jmenovaném městě ji zaujalo divadlo.

Po otcově smrti se vrátila zpět do USA, kde pokračovala ve studiích na hereckých školách. Filmovou kariéru zahájila v roce 1981 filmem Žár těla, díky kterému se hned dostala do povědomí diváků.

Nepopiratelná chemie

Už o tři roky později přišel film, který jí změnil život. Film Honba za diamantem v roce 1984 režíroval tehdy neznámý Robert Zemeckis.

Kathleen se v něm objevila společně s Michalem Douglasem a Danny DeVitem. Vypadalo to, že se jedná o nenápadný snímek, ale slavil obrovský úspěch a z herečky se stala hvězda.

O rok později přišlo pokračování s názvem Honza za klenotem Nilu, který sice už nedosahoval takových kvalit, ale u diváků slavil úspěch. Mezi Kathleen a Michalem byla určitá chemie, a přestože to vypadalo, že by si spolu mohli začít i v reálném životě, nestalo se tak.

„Celou dobu jsem si myslela, že Michael se svou manželkou nežije a chce se rozvést. Velice mě přitahoval a toužila jsem po něm. Jednoho dne jsem přišla na natáčení a viděla je spolu,“ řekla v jednom rozhovoru.

Kathleen Turner

Zdroj: Profimedia

Chemie jo, ale to je všechno

Douglas tenkrát žil s Diandrou Douglas a podle slavné herečky dávala jasně najevo, že patří k němu. „Tak náš románek skončil. Mám pravidlo nezahrávat si s manželem jiné ženy,“ říkala herečka. Jiskra přeskočila i s dalším hercem.

S Jackem Nicholsonem si zahrála ve snímku Čest rodiny Prizziů. Jiskra sice byla, ale to bylo všechno, nic víc spolu neměli. Prý za to mohl samotný herec, který měl nemístné poznámky.

S Douglasem se objevila v dalším diváckém hitu Válka Roseových, ale s příchodem devadesátých let to začalo jít s její kariérou z kopce. Po roce 2000 se po ní skoro slehla zem.

Plastiky ne, alkohol ano

V posledních letech se objevuje spíše v divadle či v seriálech. Fanoušci jsou v šoku z toho, jak kdysi krásná herečka vypadá.

Na rozdíl od svých hereckých kolegyň se totiž nesnaží zakrýt svůj věk nespočtem plastických operací. To je sice chvályhodné, ale na herečce se výrazně podepsalo pár kil navíc. Jí to ale na dobré náladě neubralo.

Z čeho měla možná větší obavy, je revmatoidní artritida, kterou zdědila po rodičích. V jednom rozhovoru si postěžovala, že je celá z titanu. V obou kolenech má náhrady, za sebou má čtyři operace a brzy bude potřebovat vyměnit i loket.

S bolestí jí bohužel pomáhal i alkohol. „Zjistila jsem, že alkohol je lék proti bolesti. Pak jsem si ale uvědomila, že to zasahuje do mé práce, tak jsem s tím přestala,“ svěřila se britským novinářům. Ani nemoc ji nepřinutila, aby začala něco dělat se svou váhou.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články