Vyprávěj: Představitel Marka Oplatky mohl kopat za reprezentaci. Vybral si však jinou kariéru

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Vypravej Hampl
Zdroj: Tomáš Vrbenský / CNC / Profimedia

I seriáloví herci stojí za pozornost. Ladislav Hampl, hvězda seriálů Vyprávěj, Ohnivé kuře, Bohéma nebo Zločiny Velké Prahy, určitě. Vždycky sice tíhnul více k divadlu, ale známější se stal až díky seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Ladislav Hampl se narodil 14. července 1981 v Liberci. Sice už odmala tíhl k herectví, ale geny mu předpovídaly trochu jinou kariéru. Konkrétně tu sportovní, protože pochází ze sportovní rodiny. Po maturitě však vystudoval DAMU.

S fotbalem je konec

S divadlem začal už v deseti letech, když stál na jevišti libereckého Divadla F. X. Šaldy. Do toho ale hrál žákovský fotbal. „Byl jsem hodně rozpřáhnutý, zkrátka přelétavá duše. Vyzkoušel jsem v Liberci snad všechny sportovní přípravky, od tenisu po basket,“ svěřil se Ladislav v roce 2015 pro Divadelní noviny.

Zkoušel právě i basket, což je sport jeho otce. Hamplovi do něj ale chyběla jedna důležitá věc – výška.

Na jeviště libereckého divadla se dostal ale tak trochu omylem. „Chodil jsem na tvořivou dramatiku, kterou velmi zábavným způsobem vedly herečky Eva Lecchiová a Milena Šajdková. A když potřebovali v divadle dětského herce, tak si pro něj hrábli,“ vysvětluje.

A v jednu chvíli si hrábli i pro malého Ladislava, který začínal nemluvící rolí, pak se ale postupně vypracoval.

Seriálová hvězda

Přestože s profesionálním sportem skončil ve chvíli, kdy podle svých slov nestíhal tréninky a s prvními představeními přišla i první cigareta, roli fotbalisty si zkusil.

A to v úspěšném seriálu Okresní přebor z roku 2010, kde si zahrál útočníka a hlavního kaliče týmu Jarmila Hubáčka. Díky této roli se z divadelního herce začala postupně stávat i seriálová hvězda.

Ladislav Hampl

Zdroj: Profimedia

Objevil se třeba v seriálu Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů, Ohnivé kuře, Bohéma, Zločiny Velké Prahy a v dalších.

V oblíbeném seriálu Vyprávěj si zahrál roli Marka Oplatky. „Jako Marek Oplatka hraji v seriálu karty. U těchto scén se mi vybavily chvilky, kdy se u nás doma ve čtyřech hrávala Kanasta, anebo se vykládal Pasiáns. Při natáčení dílů, ve kterém fandíme našim hokejistům na olympiádě, jsem si připomněl, jak jsem jako dítě pravidelně ráno vstával v průběhu olympijských her na televizi,“ řekl pro Českou televizi.

Spíše než k televizi či filmu ale tíhne k divadlu. Od roku 2004 je členem divadla Na zábradlí, kde si zahrál většinu svých nejslavnějších rolí. Ztvárnil třeba Šohaje v Gazdině robě či Romea během shakespearovských slavností.

Z herce prodavačem

Svou osudovou ženu si vzal v roce 2011, ale už v roce 2017 oznámil, že rok a půl bydlí každý zvlášť. „Jsem vlastně pořád ženatý, ale jenom formálně. Bral jsem si ji ve třiceti. To jsem si připadal mnohem uvědomělejší a dospělejší než teď,“ svěřil se herec pro týdeník Téma.

I na něj v loňském roce dopadla koronavirová krize. Vzhledem k tomu, že hlavním hercovým příjmem bylo právě divadlo, které skončilo ze dne na den, musel si herec najít jinou obživu.

Návštěvníci pražského koupaliště Petynka tak byli překvapeni, kdo jim zrovna prodává něco k pití. Herec se nevěřícným pohledům jen smál. Teď už se ale opět může věnovat milovanému divadlu a herectví.

Zdroj: Česká televize
Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články