Herkules: Seriál skončil kvůli zdravotním problémům charismatického herce. Na kolena ho srazila zákeřná nemoc

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Herkules
Zdroj: Profimedia

Od první série seriálu Herkules uběhlo již více než dvacet pět let. Představitel hlavního hrdiny Kevin Sorbo býval namakaným vlasáčem s krásnýma modrýma očima a fanynkám se z něho podlamovala kolena. Co dělá Kevin Sorbo dnes?

Svou kariéru začal v osmdesátých letech. Tehdy si zahrál epizodní role v seriálech To je vražda, napsala a Santa Barbara. Žádaný byl především kvůli své vysportované postavě a sympatickému úsměvu.

Než se začal věnovat herectví, hrál totiž Sorbo americký fotbal a díky svým dvěma metrům si příležitostně rád zahrál s přáteli i basketbal. Mimo to ho bavil baseball, díky kterému později mohly fanynky obdivovat jeho vypracované paže.

Byl adeptem na velké role

Mezi první role, které si měl Kevin Sorbo zahrát, patřil agent Mulder v seriálu Akta X. Režiséři ale nakonec objevili lepšího představitele. Stejně tak si herec nakonec nezahrál ani Supermana, na kterého byl nějaký čas také adeptem.

Se svou výškou a mužnou postavou se ale stal ideálním představitelem Herkula. Začal se učit bojová umění a seriál si u diváků získal velkou oblíbenost. Nakonec se odvysílalo celkem šest sérií.

Mluvil do režie seriálu

Některé části seriálu dokonce Kevin Sorbo sám režíroval a produkoval. Sám si přizpůsoboval scénář, aby se mu lépe hrálo, nikdy nepotřeboval kaskadéra, ve všech scénách nastoupil sám.

Kevin Sorbo

Zdroj: Markus Wissmann / Shutterstock.com

Jenže po čase se začalo spoléhat na to, že si bude sám například vymýšlet některé bojové scény nebo hlášky. Celé to vypětí, které si na sebe vlastně ušil on sám, se na něm brzy po zdravotní stránce projevilo.

Seriál skončil kvůli jeho mozkovým příhodám

Když začal mít herec křeče v ruce a palčivou bolest v celé paži, myslel si, že je to následek posilování. Proto několik měsíců tajil, že má problémy. Jenomže když zašla bolest tak daleko, že musel k doktorovi, bylo už pozdě.

Nemohl chodit, viděl rozmazaně. Lékaři zpočátku nemohli najít žádný problém. Nakonec ale objevili krevní sraženinu, která mu ucpávala cévy. Tou dobou měl herec už po třech mrtvicích.

„Zdá se, že aneuryzma už nějakou dobu vytvářelo krevní sraženiny. Po celé paži jsem měl blokády, které mi ztuhly a znecitlivěly prsty,“ řekl pro Brain & Life Kevin Sorbo.

V seriálu ho zastupovali kaskadéři, dvojníci, scénáře byly přepsány a čekalo se na jeho návrat. Ten se ale už nakonec nemohl uskutečnit, a tak bylo natáčení seriálu Herkules oficiálně ukončeno.

Dabuje a věnuje se organizaci Svět vhodný pro děti

Po zdravotních problémech se už Sorbo v žádné velké roli neobjevil. Několikrát si sice zahrál v epizodních a vedlejších rolích, ale žádná z nich už jeho jméno tolik neproslavila.

S nemocemi mu pomohla manželka, Sorbo se začal věnovat dabingu a jeho hlas se stal známý především fanouškům počítačových her. Kromě toho založil herec organizaci Svět vhodný pro děti, kde ukazuje teenagerům, jak využít své nadání správným směrem.

Dnes je Kevinovi šedesát dva let. Sice už to není mladík ze slavného seriálu, sympatie fanoušků má ale pořád a na ulici ho lidé poznávají. Zestárl, ale svou nejslavnější roli v sobě zkrátka nezapře.

Zdroj: en.wikipedia.org, brainandlife.org
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články