Gladiátor: Maximus značně zešedivěl. Takto vypadá po 20 letech od premiéry

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Gladiator Maximus
Zdroj: Profimedia

Je to už více než dvacet let, kdy světlo světa spatřil historický film Gladiátor, u kterého nejedno divácké oko nezůstalo suché. Hlavní role Maxima se ujal Russell Crowe a předvedl úctyhodný výkon. Jak dnes vypadá?

Russell Ira Crowe se narodil na Novém Zélandu v roce 1964. Když mu byly čtyři roky, přestěhovali se s rodiči do Austrálie. Matka i otec se živili přípravou cateringu pro filmové štáby, a tak se Russell občas objevoval v dětských rolích.

Kariéru začal u divadla

V roce 1978 se vrátili zpět na Nový Zéland a Russell zde studoval na gymnáziu. Školy později nechal a začal se živit jako DJ na diskotékách. Jeho první song se jmenoval I Want To Be Like Marlon Brando.

Lásku k hudbě spojil s herectvím a od poloviny osmdesátých let se začal objevovat na australských divadelních prknech v muzikálech.

V roce 1990 dostal svou první roli ve snímku Krvavá přísaha. Svými výkony později přesvědčil filmové tvůrce, že dokáže zahrát rozličné osobnosti.

Zazářil jako gladiátor

Větší role ve filmech ze samotného Hollywoodu na sebe nenechaly dlouho čekat a rozhodně největší úspěch měl v roce 2000.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Russell Crowe (@russellcrowe)

Tehdy totiž v historickém snímku Gladiátor režiséra Ridleyho Scotta ztvárnil spravedlivého a odvážného Maxima, který se postavil samotnému císaři. Za svůj výkon si vysloužil Oscara.

Výstavba kolosea pro natáčení trvala devatenáct týdnů. Velkou roli ve filmu sehrála také hudba, kterou složil známý skladatel Hans Zimmer.

I v soukromí si Russell užil drama podobné akčnímu snímku, když v roce 2005 teroristická skupina údajně plánovala jeho únos. Několik měsíců jej střežila americká tajná služba.

V Austrálii si pořídil ranč a tráví na něm většinu svého volného času. Těsně před čtyřicítkou se oženil se zpěvačkou Danielle Spencer a mají spolu dva syny.

Šestapadesátiletý herec už sice dávno není v takové formě, jako byl kdysi Maximus, ale stále byste ho pod záplavou šedivých vousů poznali.

Autor: Karolína Stoczková


Související články