Harry Potter: Pod maskou Lorda Voldemorta se skrývá známá tvář. Tento filmový záporák učaroval i Jennifer Lopez

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Voldemort
Voldemort

Nepřístupný herec s trochu nepřítomným pohledem. Tak je často Ralph Fiennes popisován. S rolemi záporných postav má bohaté zkušenosti, a není proto divu, že mu byla přidělena role největšího zloducha všech dob, Lorda Voldemorta.

V sérii o Harrym Potterovi se pravidelně objevoval od čtvrtého dílu, kdy Lord Voldemort dostal svou napůl lidskou podobu. Před každým natáčením na něm pracoval tým maskérů. Ani to ale nestačilo, protože nos mu vždy museli upravit počítačově.

Výsledkem byl opravdu děsivě vypadající černokněžník. Ovšem pod pláštěm se skrýval podvazkový pás, jelikož herci neustále sjížděly punčocháče.

Vyrůstal na venkově bez televize

Nenápadný Angličan se narodil do poněkud netradiční rodiny. Otec byl farmářem a matka ukončila studia už v šestnácti letech, protože prý byla nestabilní umělecky založená hysterka.

Věnovala se psaní úspěšných novel, které přerušily mateřské povinnosti. Ralph má šest dalších sourozenců. Ve velké rodině chyběla televize, zato divadlo a četba zde měly své výsadní postavení. Není tedy divu, že Ralph tíhnul k herectví.

Za roli nacisty byl nominován na Oskara

Po studiích nastoupil do Královského národního divadla Londýn a první filmová role na sebe taky nedala dlouho čekat.

Nejvíce se proslavil rolí již zmíněného Lorda Voldemorta.

Zdroj: Dick Thomas Johnson from Tokyo, Japan / CC BY 2.0

V závěsu za ní je role zvenčí kultivovaného, ale zevnitř odporně rozervaného nacistického velitele koncentračního tábora Amona Götha ve filmu Schindlerův seznam. Vysloužil si za ni svou první nominaci na Oskara.

Vidět jste ho mohli i ve dvou posledních bondovkách. Ve výčtu rolí ale svítí i jedna romantická, a to ve filmu Krásná pokojská, kde se do něj zamiluje hlavní hrdinka Marisa v podání Jennifer Lopez.

První manželku Alex Kingston opustil kvůli o třináct let starší Francesce Annis, kterou potkal jak jinak než v divadle.

Rozvod byl snad jedinou příležitostí pro bulvár, protože jinak se samotářský herec večírkům i skandálům vyhýbá. Dnes osmapadesátiletý herec neztratil nic ze svých hereckých kvalit a stále září na filmovém plátně.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články