Harry Potter: Otce Draca Malfoye byste dnes bez blonďaté hřívy nepoznali. Je z něj úplně jiný člověk

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Harry Potter Lucius Malfoy
Zdroj: ©Warner Bros/Courtesy Everett Collection/Profimedia

Není snad nikdo, kdo by neznal Harryho Pottera. I ti, kteří zrovna na filmové sérii neujíždějí a neviděli všech osm dvouhodinových dílů, mají přehled o hlavních postavách a jméno Lucius Malfoy si spojí s dlouhovlasým blonďákem, otcem Draca, který je ve škole Harryho, dalo by se říci, úhlavním nepřítelem.

Lucius Malfoy je jedna z hlavních záporných postav. Dlouhé blonďaté vlasy a jeho přísný obličej z něho dělají nejen zapamatovatelného herce, ale zároveň také kouzelníka, kterého budete pro jeho charakter nenávidět.

Což je ale přesně to, co autorka knihy zamýšlela. Jeden z hlavních posluhovačů Lorda Voldemorta se dočkal ztvárnění hercem Jasonem Isaacsem. Ten dokázal vystihnout vše, co by tento charakter vystupující ve většině dílů měl mít.

Divadlo, seriály i film. Roli Luciuse ale nic nepřekonalo

Britský herec narozený v roce 1963 se už od mladého věku věnoval divadlu. Tam hraje dodnes, mnohem více se ale cítí jako herec filmový a seriálový. Poprvé se objevil na televizních obrazovkách v roce 1988.

Tehdy si zahrál v seriálu Capital City. Později přišly role v seriálech Bratrství, Case Histories, Procitnutí a Ztracená archa. Z filmu je známý jako plukovník William Tavington ze snímku Patriot.

Samozřejmě jeho nejznámější rolí je již zmíněný Lucius Malfoy, kterého si poprvé zahrál v roce 2002 ve druhém díle ságy a v následujících dílech se začal vyskytovat čím dál častěji.

Proto je dnes jeho jméno spojováno především s tímto záporákem, který se stal typický svým pronikavým pohledem a dlouhými blonďatými vlasy. Překonat tuto postavu se mu už v žádném z filmů ani seriálů nepodařilo.

Jason Isaacs

Zdroj: Profimedia

Kam dal vlasy?

Dnes je herci 57 let. Jenže máničku z Harryho Pottera už příliš nepřipomíná. Dlouhé vlasy totiž před pár lety shodil, a navíc změnil i jejich barvu. Najednou je z něho úplně jiný člověk.

Obličej Luciuse Malfoye totiž bez blonďaté hřívy jako by k herci najednou neseděl. S krátkými tmavými vlasy a jemným porostem na bradě je sice Jason Isaacs sympaťák, už to ale není Lucius.

Podle některých fanoušků, kteří jeho změnu na sociálních sítích komentovali, by možná s tímto drsnějším vzhledem ztvárnil roli záporáka lépe. Fanoušci Harryho Pottera ale nesouhlasí.

Jako otec Draca Malfoye totiž působil přesvědčivě právě s dlouhými světlými vlasy. Režisérům se tehdy podařilo dokonale vybrat hereckou dvojici, která vypadala jako ze skutečné rodiny. I když dnes už by si to nikdo nemyslel.

Dlouhé vlasy se staly symbolem, kterým Lucius Malfoy z Harryho Pottera láká své fanoušky. Podle mnohých by bylo smutné, kdyby se s takovým vzhledem objevil i v dalších snímcích.

Takže je ve výsledku vlastně lepší, že prošel herec tak výraznou změnou a ukazuje se fanouškům v dalších filmech spíše jako drsný chlapík s krátkými vlasy. Ani mužný vzhled mu ale doposud nepomohl k tomu, aby překonal roli záporného kouzelníka ze světa Harryho Pottera.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články