Harry Potter: Crabbovi zmužněla tvář, buclaté tváře mu však zůstaly. Podívejte se na jeho proměnu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Crabb Harry Potter
Zdroj: ©Warner Bros/Courtesy Everett Collection / Profimedia

Od natáčení prvního snímku slavné čarodějnické série o Harrym Potterovi uplynulo už dlouhých dvacet let. Z dětských herců se stali dospělí lidé. Ne všichni slávu unesli. Takovým příkladem je i představitel Crabba, který se dostal do křížku se zákonem.

Britský herec Jamie Michael Colin Waylett se narodil v roce 1989 jako páté ze šesti dětí. Vyrůstal v Londýně a na základní škole někdo pořídil jeho fotografii, která se dostala k filmařům.

Dostal roli záporáka

Tehdy totiž probíhal konkurz na první díl očekávaného fantasy snímku Harry Potter a Kámen mudrců. Se svou podsaditou postavou byl původně zvažován do role Dudleyho Dursleyho, Harryho bratrance.

Nakonec ale získal roli hromotluka. Stal se jedním z kumpánů Harryho úhlavního nepřítele Draca Malfoye. Jako Vincent Crabbe se objevil v šesti snímcích.

V posledních dvou dílech už si nezahrál, zřejmě s tím měl co dělat i fakt, že se potýkal s problémy ve svém soukromém životě.

Soukromé problémy s drogami

V dubnu roku 2009 byl zatčen za držení drog. Jednalo se konkrétně o marihuanu, která se našla v jeho autě a domě, kde bydlel. Nebyla to jeho první zkušenost s drogami, údajně už dříve vyzkoušel kokain.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jamie Waylett (@jamiewaylettofficial)

U soudu se přiznal, že marihuanu pěstoval, ale pouze pro svou vlastní potřebu, nikoliv na distribuci. Dostal sto dvacet hodin veřejně prospěšných prací.

Ze špatné zkušenosti si zřejmě moc nevzal, protože se před soud dostal ještě o dva roky později. Tentokrát šlo o násilí a nepořádek, kterého se měl údajně dopustit při nepokojích v Anglii v roce 2011.

Skončil za mřížemi

Poté, co policie prohledala jeho dům, našla znovu několik rostlin konopí. Tentokrát už kdysi známý herec nevyvázl jen s podmíněným trestem. Byl odsouzen ke dvěma letům za mřížemi.

Od natáčení prvního snímku slavné ságy uplynulo už dlouhých dvacet let. Jaime se ale zase tolik nezměnil. Tvář mu sice zmužněla, pořád je však stejně zakulacený.

Autor: Karolína Stoczková


Související články