Obtloustlý nekňuba Neville z Harryho Pottera fanynkám vyrazil dech. Dnes je z něj vypracovaný model

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Nevill
Nevill

Už loni překročil třicáté narozeniny, fanoušci ságy o kouzelnickém učni v něm ale stále vidí čaroděje, kterému se ostatní spíše posmívali. Matthew Lewis, který ztvárnil ve filmové sérii o Harrym Potterovi Nevilla Longbottoma, vyzrál v přitažlivého muže.

Přestože nepatřil mezi hlavní představitele, jako Daniel Radcliffe, Emma Watson či Rupert Grint, Matthew Lewis se do paměti diváků bezesporu zapsal.

Narodil se v červnu 1989 v Anglii a herectví se začal věnovat už v pěti letech, kdy se přihlásil do divadelního kroužku. Když se v jeho rodném městě Leeds konal veřejný konkurz na roli Nevilla Longbottoma, rozhodl se jej zkusit. A vyšlo to.

Dalších deset let se objevoval jako kamarád hlavní trojice a bradavický student.

Před kamerou vyrostl

Matthew roli čaroděje získal nejen díky hereckým schopnostem, ale i díky roztomilému kukuči, který navíc vypadal i poměrně netradičně a neokoukaně.

V kouzlení jeho postava moc nevynikala a často se stávala i terčem šikany.

Společně s ostatními herci z natáčení před kamerou a v kouzelnickém oděvu prakticky vyrostl.

Divákům se měnil před očima nejen jeho vzhled, ale i charakter. Nejednalo se o to, že by se přidal na stranu zla, naopak stál vždycky za Harrym Potterem, ale z původní role otloukánka to byl on, kdo hýbal příběhem.

Z kluka s předkusem modelem

Byl to právě Matthew Lewis, který prošel možná největší proměnou. Zatímco v prvním dílu Harry Potter a Kámen mudrců byl buclatý a měl zuby o něco větší než ostatní děti, v posledním dílu Harry Potter a Relikvie smrti z něj byl úplně jiný člověk.

Zdroj: Miro Vrlik Photography / Shutterstock.com

Fanoušci nestačili zírat, kam se otloukánek Neville posunul.

Samotný herec chtěl svou proměnu předvést na sto procent. Když se jen pár měsíců po dotočení snímku objevil v reklamě na spodní prádlo pro značku Calvin Klein, fanoušci byli v příjemném šoku.

Matthew Lewisovi puberta skutečně prospěla. Podobnou proměnu zažila i představitelka Hermiony Granger Emma Watson. Ta se proměnila v krásnou labuť.

Rád se ukazuje polonahý

To představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe mu proměnu může jen závidět. Na rozdíl od Lewise se nedá považovat za vzor mužnosti.

Radcliffe navíc nepatří mezi nejvyšší muže, to Lewis měří více než metr osmdesát.

Z tvarohovitého puberťáka vyrostl štíhlý fešák a elegán. Stačilo mu zhubnout, změnit účes, nechat si narůst strniště a spravit chrup.

Na své postavě ale pilně pracuje. Nemá pak problém ukázat se na sociálních sítích do půli těla svlečený. Po dotočení posledního dílu byl sám rád, že s jeho postavou Nevilla je konec.

Přiznal, že se těšil na konec natáčení, protože teď může být sám sebou.

Tu pravou už našel

Herectví se sympatický Brit stále věnuje. Po filmové sérii Harry Potter si zahrál třeba v dojemném snímku s Emilií Clarke Než jsem tě poznala či v seriálu Girlfriends.

Více než herectví na něj upoutal pozornost jeho sňatek s Angelou Jones, kterou si vzal v roce 2018 v Itálii.

Manželku požádal o ruku v roce 2016. Když si ji bral, vtipkoval, že v té době mohl být na koncertě oblíbené kapely Artic Monkeys.

Když se Matthew nevěnuje práci či manželce, rád čte, poslouchá hudbu, hraje počítačové hry nebo fandí oblíbenému fotbalovému klubu. Kromě toho se i rád schází se svými filmovými kolegy z kouzelnické ságy. Bere je jako jednu velkou rodinu.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články