Grinch: Z roztomilé dívenky vyrostla rocková divoška. Poznáte ji i po letech?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Grinch
Zdroj: Profimedia

Když se řekne Taylor Momsen, někteří si vybaví rockerku z americké skupiny The Pretty Reckless, která svým hlasem ohromuje davy a obvykle rozpuštěnými delšími vlasy hází v rytmu hudby kolem sebe. Jiní si jméno spojí s roztomilou Cindy Kdovínovou z vánočního filmu Grinch.

Herečka, zpěvačka a modelka Taylor Momsen se narodila v Americe v roce 1993. Už v roce 2000, ve svých sedmi letech, se proslavila jako hrdinka v rodinné komedii, která se stala v Česku velmi oblíbenou. Neexistují snad vánoční svátky, během kterých by se Grinch nevysílal.

I když tehdy ještě malá a nevinná holčička zazářila jako roztomilá dívenka, která chce všem zachránit svátky, dnes je z ní spíše divoká žena plná energie. Málokdo by si nejspíš obě osoby spojil.

Superdrbna s mnoha oceněními

Za roli copaté dívky s bambulatým nosem si Taylor Momsen vysloužila hned několik nominací na filmová ocenění. Byla nominována na nejlepší mladou herečku, na nováčka roku 2001 a také na cenu Young Artist Awards.

Kromě Cindy Kdovínové se stala herečka také hvězdou seriálu Superdrbna, za který si také vysloužila několik nominací. V roce 2008 se stala objevem roku a o rok později ji fanoušci označili za jednu z nejlepších hereček v komediální roli.

Tou dobou už se ale mladé Cindy příliš nepodobala a rozjížděla svou hudební kariéru, které se začala naplno věnovat od dalšího roku. V televizi se jako herečka naposledy objevila v roce 2012.

Za její účes už se jí nikdo smát nebude

Mladá Cindy Kdovínová byla ve filmu zobrazena jako roztomilá holčička z vesnice s podivnými lidmi. Její filmový účes byl ale podle některých fanoušků už poměrně přehnaný.

Její copy jí totiž vytvořily na hlavě obří dárek s mašlí nahoře, a dokonce byla za tento kostým nominována na nejhorší účes v hlavní filmové roli. Nominaci sice neproměnila a mnozí si ji právě díky vlasům zapamatovali, na druhou stranu se stále najde hodně těch, kteří účes příliš neocení.

Taylor Momsen

Zdroj: Profimedia

Dnes už by se ale Taylor Momsen nikdo za její účes nesmál. Do rockové kapely totiž s dlouhou blonďatou hřívou zapadá. I když ráda nosí světlé oblečení a její vlasy nejsou zrovna černé jako havran, dokazuje, že je rockerka tělem i duší.

Na pódium vždy vystoupí výrazně namalovaná, a když pohodí hlavou, nikdo nepochybuje o tom, že má rockový pohoz vlasy dokonale natrénovaný. Od chvíle, kdy otevře ústa s prvním tónem, nikdo nemyslí na Cindy Kdovínovou.

A to i přesto, že ve filmu Grinch Taylor Momsen několikrát zpívala. Tehdy ale byla slova písničky a její dětský hlas oceněny pouze další nominací na nejhorší výkon, tentokrát ve zpěvu.

Dnes se může těmto vzpomínkám Taylor Momsen už pouze smát. Nikdo totiž nepochybuje o tom, že z ní vyrostla krásná žena se silným hlasem, která si zaslouží uznání.

Pro mnohé z nás už navždy zůstane Cindy Kdovínovou, holčičkou, která i zlého Grinche přesvědčila, že Vánoce jsou svátky lásky. Jiní ji budou zase už vždy vnímat jako rockovou zpěvačku ze slavné kapely.

Zdroj: wikipedia.org, ČSFD, refinery29.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články