Egoistický císař z Gladiátora byl ve skutečnosti klubíčko nervů. Po 20 letech je z něj zarostlý elegán

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Gladiator
Gladiator

Představiteli nemilosrdného a egoistického císaře z velkofilmu Gladiátor Joaquinu Phoenixovi se při natáčení klepala kolena nervozitou. Herectvím si totiž nikdy nebyl úplně jistý a poté, co přišel o svůj vzor, s ním málem seknul úplně. Kdo mu tehdy pomohl trému zvládnout?

Joaquin Raphael Phoenix pochází z exotického ostrova Portoriko, kde se narodil v roce 1974. Vyrůstal v uzavřeném rodinném kruhu, jelikož byli členy náboženské sekty Boží děti.

Otec byl původně truhlářem a matka sekretářkou. Poté, co se z otce stal arcibiskup sekty, změnila si rodina jméno na Phoenix na důkaz nového začátku.

Po letech přesidlování do různých částí Latinské Ameriky se rodina usídlila v Los Angeles. Děti si začaly na ulici přivydělávat hudebními vystoupeními a díky jejich talentu zanedlouho získali agenta, který jim dohazoval zakázky v reklamách.

Jelikož byli přísnými vegany, odmítali cokoliv spojené s živočišnými produkty.

Bratr byl jeho vzor

Staršímu bratrovi Riverovi se podařilo prorazit dříve a byl označován za jednoho z nejtalentovanějších mladých herců. Joaquin se po jeho boku objevil před kamerou v sitcomu Seven Brides for Seven Brothers.

Jeden z prvních filmů, kde Joaquin hrál, byl v roce 1986 snímek Vesmírný tábor. Pak se rodina stěhovala na Floridu a on se rozhodoval, zda chce s herectvím pokračovat. Studia Universal v té době otevírala ateliéry právě i na Floridě a Joaquina zlákali ke spolupráci.

Bratr River byl v té době na vrcholu kariéry. Když spolu s Joaquinem v roce 1993 vyrazili na halloweenskou párty, River to přehnal s drogami a ve třiadvaceti letech zemřel. Smrt bratra Joaquina velmi zasáhla a chtěl s herectvím úplně skončit.

Zdroj: Cubankite / Shutterstock.com

Zpátky na vrchol

Trvalo dva roky, než se z traumatu otřepal a vrátil se před kameru. Rozhodně to nebyla chyba, protože ty největší role teprve přišly.

Za roli egoistického císaře Commoduse v Gladiátorovi si vysloužil první nominaci na Oscara, kterou sice neproměnil, ale jeho ztvárnění role bylo perfektní.

Nešlo ani poznat, že byl při natáčení nervózní natolik, že jej musel uklidňovat sám Russell Crowe.

Pro Oscara si na pódium došel až letos za roli Jokera ve stejnojmenném filmu a při děkovné řeči zavzpomínal i na svého zesnulého bratra.

Letošní rok je pro něj vůbec osudový. Stal se totiž poprvé otcem. V říjnu se v médiích objevila informace, že Joaquinova o deset let mladší partnerka Rooney Mara, kterou můžete znát jako Lisbeth z thrilleru Muži, kteří nenávidí ženy, porodila syna.

Chlapeček dostal jméno River po svém zesnulém strýci.

Charismatický herec s pronikavým pohledem letos oslavil šestačtyřicáté narozeniny. Ačkoliv už je lehce prošedivělý, vypadá stále skvěle. Herecky je také aktivní a v budoucnu ho čeká další velká role, zahraje si samotného Napoleona Bonaparte.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články