Smrtonosná past: Holly McClane po 33 letech změnila účes i barvu vlasů. Stala se z ní elegantní dáma

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Smrtonosna past film
Zdroj: Profimedia

Film Smrtonosná past se mezi fanoušky řadí mezi nejoblíbenější akční filmy všech dob. Díky němu svou hvězdnou kariéru odstartoval Bruce Willis, zazářil zde i již zesnulý Alan Rickman. Willisovu filmovou manželku si zahrála americká herečka Bonnie Bedelia. Role Holly McClane patří k jejím nejznámějším. Zahrála si i v pokračování.

Holly je ženou newyorského policisty Johna McClana. Ten ji přijíždí do Los Angeles navštívit, nakonec se však návštěva změní v manželčinu záchranu. Společně s dalšími hosty je zajata teroristy na vánočním večírku.

Smrtonosná past těží mimo jiné ze skvělého hereckého obsazení. Byla nominována na několik Oscarů a patří mezi divácky velmi úspěšné filmy.

Bonnie Bedelia se narodila v roce 1948 v New Yorku jako dcera spisovatelky a novináře. Společně s dalšími třemi sourozenci vyrůstala ve velmi skromných podmínkách. Rodiče však své děti povzbuzovali v uměleckých ambicích.

Bonnie se již odmala chtěla věnovat baletu. V sedmi letech nastoupila do taneční školy a již o dva roky později se připojila k prestižní baletní škole New York City Ballet School. Přijali ji poté, co zazářila v off-Brodway show.

Teta Macaulaye Culkina

Již v té době začala Bonnie koketovat také s kariérou herečky. Její bratr Kit Bedelia Culkin se pokoušel stát hercem, ale dosáhl jen malého úspěchu. Mnohem populárnějšími herci se staly jeho děti, Macaulay a Kieran Culkin.

Dala přednost herectví před baletem

Nakonec Bonnie ukončila studium baletu a dala přednost herecké kariéře. Rozhodla se proto přihlásit do profesionálních kurzů herectví, aby získala základy. Začínala v populární soap opeře Love of Life, kde hrála skoro celá šedesátá léta.

Bonnie Bedelia

Zdroj: Profimedia

V roce 1969 se objevila ve svém prvním plnohodnotném celovečerním filmu s názvem The Gypsy Moths, ve stejném roce si zahrála ještě ve filmu Koně se také střílejí.

Obě role se byly odrazovým můstkem pro úspěšnou filmovou kariéru. Bonnie měla vše, co herečka potřebovala, od pěkného vzhledu přes herecký talent až po taneční schopnosti. Bohužel to však neuměla dobře proměnit.

Natočila řadu filmů, ale stále čekala na nějakou „lepší“ roli, která by byla oním zlomem v kariéře. V roce 1984 byla nominována na Zlatý glóbus za film Srdce na kolech, ale stále nešlo o vytoužený filmový hit.

Hvězdná kariéra netrvala dlouho

Toho se dočkala až v úspěšnému trháku Smrtonosná past. Teprve díky tomuto filmu si získala jméno a ráda se vrátila i v jeho pokračování Smrtonosná past 2. Po tomto úspěchu však už zásadní role nepřišla. Herečka pokračovala v řadě dalších televizních i filmových rolí.

Nepovedená manželství

Poprvé se vdala za scénáristu Kena Lubera. Pár spolu má dvě děti. Když začala její herecká kariéra upadat, rozpadlo se i manželství. Poté se znovu provdala za hudebníka a scénáristu Jaye Telfera, ani druhé manželství však neskončilo šťastně. V roce 1995 si vzala svého současného manžela, herce Michaela MacRae.

Stále čeká na svou životní roli

Přestože byla talentovanou herečkou, Hollywood jí ukázal, že úspěch herce netkví pouze v talentu, ale je třeba i velké dávky štěstí. Bonnie Bedelia se stále aktivně věnuje herecké kariéře, v srdcích diváků však zůstane napořád zapsaná pouze jako žena Bruce Willise ze Smrtonosné pasti.

Zdroj: thefamouspeople.com, en.wikipedia.org, diehard.fandom.com, tvovermind.com, csfd.cz
Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články