Edmunda z Letopisů Narnie byste kvůli prořídlým vlasům nepoznali. Po 15 letech se mu na hlavě lesknou obrovské kouty

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Letopisy Narnie Edmund
Letopisy Narnie Edmund

Bývalý dětský herec měl slibně rozjetou kariéru díky roli v dobrodružné sáze pro děti Letopisy Narnie. Herectví ale pro něj nebylo to pravé ořechové, protože v jeho krvi kolují silně intelektuální geny. Co ho dovedlo až ke kariéře politického poradce?

Skandar Keynes se narodil v roce 1991 v Londýně do velmi vzdělané rodiny. Matka pochází z Libanonu a díky otci má anglické předky spojené s univerzitou v Cambridge.

Jeho pra-pra-pradědečkem byl samotný Charles Darwin, autor teorie evoluce.

Vynikající student

Malý Skandar byl vzorným studentem s výbornými výsledky. Studoval na divadelní škole v Londýně, psal filmové kritiky pro školní noviny.

Na svůj herecký potenciál poprvé výrazně upozornil, když se objevil v divadelním zpracování Macbetha pro britskou televizi.

V roce 2003 dostal první větší příležitost v televizním filmu Enzo Ferrari.

Proslavil se až díky dobrodružné sérii Letopisy Narnie, kde ztvárnil roli Edmunda, černé ovce rodiny, který se díky nečekanému výletu do jiného světa společně se svými sourozenci změní v lepšího člověka.

Během natáčení prvního dílu trilogie Skandarův hlas dost zmutoval, a proto musel režisér některé zvukové linky nechat namluvit jeho sestru Soumayu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Skandar Keynes (@skandar_keynes_)

Herectví vyměnil za politiku

Ačkoliv měl v hereckém průmyslu dobře našlápnuto, pověsil svou kariéru po dotočení trilogie na hřebík a začal se věnovat politice.

Na prestižní univerzitě v Cambridge vystudoval arabskou a blízkovýchodní historii, ke které měl vzhledem k původu matky blízko. Libanon pravidelně navštěvovali bez ohledu na politickou situaci.

Možná ho od světa showbyznysu odradil zájem médií a rozebírání jeho soukromí. Spekulovalo se totiž i o tom, zda není gay. To však vyvrátil dvěma vztahy s hereckými kolegyněmi.

Dnes je mu devětadvacet let a živí se jako politický poradce.

Ve svém oboru si udržuje velmi dobrou reputaci a zatím to nevypadá, že by se někdy chtěl na filmové plátno vrátit. I po patnácti letech od uvedení prvního filmu úspěšné série vypadá až na své vlasy stále dětsky.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články