Pana Tumnuse z Letopisů Narnie byste dnes nepoznali. Takto vypadá po 15 letech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Narnie
Narnie

Natáčení dobrodružného fantasy snímku Letopisy Narnie se účastnila spousta dětí, a tak bylo nutné na place zavést jistá opatření. Na ty nejvíce doplatil představitel pana Tumnuse James McAvoy, a to doslova.

Skotský rodák James McAvoy se narodil v roce 1979 a bohužel si neužil rodinnou idylu. Rodiče se rozešli, když mu bylo sedm. Protože matka bojovala se zdravím, dala Jamese a jeho mladší sestru ke svým rodičům. S otcem po rozvodu nebyl v kontaktu vůbec. Miloval rugby a chtěl se stát misionářem.

Neklej, nebo zaplať

Vystudoval hudbu a drama na Royal Scottish Academy a rovnou se vrhnul do světa filmu. Poprvé se více zapsal v úspěšném válečném seriálu Bratrstvo neohrožených a o pár let později se objevil v romantické komedii Wimbledon.

V Česku se ale více zapsal až díky roli v dobrodružném fantasy snímku podle knižní předlohy Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň. Postava Tumnuse byla jeho splněným snem a bral ji velmi vážně.

Hodně času strávil v maskérně a dlouhé uši měl dokonce na dálkové ovládání. Když se pak něco pokazilo na place, ujelo mu i před dětskými herci sprosté slovíčko.

Představitelka malé Lucinky přinesla na natáčení sklenici, do které museli všichni členové štábu za sprostá slova přispívat. Jamese to stálo docela dost.

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Stala se z něj hvězda

Další filmové role na sebe nenechaly dlouho čekat. Velmi úspěšné bylo životopisné drama Poslední skotský král. S Angelinou Jolie zazářil ve filmu Wanted. Později se z něj v akčním trháku stal X-men.

Během natáčení seriálu Shameless se dal dohromady s herečkou Anne-Marie Duff. Po dvouletém vztahu se vzali a za další čtyři roky se jim narodil syn Brendan. Manželství se v roce 2016 rozpadlo, ale protože nechtěli narušit život synovi, rozhodli se sdílet jeden domov v Londýně.

Poté se James dal dohromady s produkční Lisou Liberati. Dnes je skotskému herci jednačtyřicet let a zraje jako víno, rok od roku totiž vypadá čím dál lépe.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články