Dva a půl chlapa: Charlieho šmrncovní matka nestárne. Doma má o 32 let mladší partnerku

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Dva a pul chlapa Evelyn
Zdroj: ©CBS/Courtesy Everett Collection/Profimedia

Americká herečka, a tak trochu veteránka Hollywoodu i Broadwaye. To je Holland Taylor. Mimo divadlo se proslavila hlavně svými rolemi v seriálech a jednou z nich byla také maminka bratrů Harperových v seriálu Dva a půl chlapa. Proč se herečka nikdy nevdala a s kým tráví volný čas?

Holland Taylor se narodila v roce 1943 ve Filadelfii do rodiny malířky a právníka. Je nejmladší ze tří sester a už během studií měla o svém budoucím povolání jasno. Chtěla se stát herečkou.

Po absolvování dramatického oboru na Bennington College se přestěhovala do New Yorku, kde chtěla jako herečka prorazit.

Nejdříve si podmanila divadelní prkna

Začínala v divadle. Během šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých let se objevila v nespočtu divadelních rolí na Broadwayi i mimo ni.

Stále však čekala na větší filmovou příležitost, která přišla v osmdesátých letech v sitcomu Bosom Buddies, kde v hlavní roli zářil mladičký Tom Hanks.

V roce 1984 se objevila také v dobrodružném snímku Honba za diamantem s Michaelem Douglasem v hlavní roli. Později se objevila také v komediích Rabín, kněz a krásná blondýna nebo v Pravé blondýnce.

Proslavila se díky seriálům

Úspěšnější ale vždy byla na poli seriálovém. Za svou roli v seriálu Advokáti dokonce dostala v roce 1999 prestižní cenu Emmy.

Holland Taylor

Zdroj: Profimedia

Objevila se také v romantickém seriálu Láska je láska nebo v epizodních rolích v Pohotovosti či Ally McBeallové.

Rozhodně největší úspěch ale sklidila za ztvárnění matky sourozenců Charlieho a Alana Harperových v sitcomu Dva a půl chlapa.

Ačkoliv byla vždy velmi šmrncovní ženou, ve svém soukromém životě se Holland nikdy neprovdala a nemá ani žádné potomky.

Doma má mladší partnerku

Od roku 2015 je její partnerkou o třicet dva let mladší herečka Sarah Paulson. Zveřejnění jejich vztahu způsobilo v Hollywoodu trochu pozdvižení.

„Byla jsem tou reakcí zaslepená. Jsem starší generace a překvapilo mě, jak lidé mluví o osobních věcech jakéhokoliv druhu v médiích. Pro mě to prostě není přirozené. Neznamená to ale, že je to špatně, jen je třeba to trochu upravit,“ řekla v roce 2018 pro InStyle.

Osmasedmdesátiletá herečka i přes svůj věk vypadá pořád dobře, a dokonce i vrásky jí sluší. S prací ještě rozhodně neskončila, a kromě své partnerky má také slabost pro Francii.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články