Doktor z Nemocnice Chicago Hope se změnil k nepoznání. Po 27 letech žasnete nejen z jeho enormně bílých vousů

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Nemocnice Chicago Hope Aaron
Zdroj: Profimedia

Je to už více než dvacet let, co americký herec Adam Arkin zářil na televizních obrazovkách jako lékař v Nemocnici Chicago Hope. Za tu dobu zestárl a zešedivěl, ale na vzhledu mu to neubralo. Jak se mu žilo ve stínu slavného otce a dokázal jej v něčem trumfnout?

Adam Arkin se narodil v New Yorku v roce 1956 slavnému herci Alanovi Arkinovi a jeho první ženě Jeremy Yaffe, která byla zdravotní sestřičkou.

Adam vyrůstal s bratrem Matthewem, který je dnes také hercem. Mají ještě nevlastního bratra Tonyho, který je také hercem.

Herectví má v krvi

Adam rozhodně zdědil herecké geny po otci. Ten je slavným hercem, režisérem a spisovatelem, který je známý za své role ve snímcích Rusové přicházejí!, Srdce je osamělý lovec nebo v novějším snímku Argo.

Za své herecké výkony byl oceněn několika nominacemi na Oscara. V roce 2007 sošku získal za roli ve filmu Malá Miss Sunshine. Na svém kontě má i Zlatý glóbus a cenu Bafta.

Adam měl tedy už odmala co dohánět, pokud se chtěl stát stejně úspěšným hercem. Jako dítě zpíval v dětské folkové kapele, kterou vedli jeho rodiče, a sbíral první zkušenosti na pódiu.

Zdroj: Shutterstock

Lépe mu to šlo v divadle

Hereckou kariéru nastartoval shodou okolností ve filmu People Soup, který režíroval otec Alan.

Dalších filmových rolí se mu nedostávalo, a tak se po dokončení studií u Herberta Berghoffa dal na divadelní dráhu.

Na prknech to Adamovi šlo. Za herecký výkon ve hře Paula Rudnicka Nenávidím Hamleta získal cenu Theatre World Award.

Díky tomuto úspěchu se mu začaly hrnout i filmové nabídky.

Seriály se staly jeho doménou

Dostával převážně role v komediálních a dramatických seriálech, za zmínku stojí seriály Busting Loose, Teachers Only nebo Tough Cookies.

Často také hostoval v různých seriálech, jako je například Zákon a pořádek, MacGyver nebo The Twilight Zone.

Jeho seriálových úspěchů si všimli i tvůrci světoznámého seriálu Nemocnice Chicago Hope.

Adama obsadili do hlavní role doktora Aarona Shutta. Za ztvárnění této postavy byl kritiky odměněn nominací na cenu Emmy.

V oblíbeném seriálu se potkal i s otcem Alanem. Tvůrci využili jejich příbuzenského vztahu a Alan se v druhé sérii objevil jako otec doktora Shutta.

Manželství na třetí

Adam měl celkem tři manželky. S první Lindou má dceru Molly a s druhou ženou Anne syna Emmeta. Po rozvodu s Anne si Adam vzal v roce 2017 Michelle Dunker, která je po jeho boku do dnes.

Dnes čtyřiašedesátiletý herec sice nemá tolik ocenění jako jeho otec, ale i tak lze říci, že se minimálně na seriálové scéně vyrovnal jeho velikosti.

Na větší filmové role zatím nemá štěstí, ale třeba nastane v budoucnu zlom. Ačkoliv už jeho tvář i vlasy zdobí šediny, je stále atraktivním mužem, a když shodí svůj plnovous, podobu s otcem nelze přehlédnout.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články