Dobrý Will Hunting: Víme, jak vypadá hospodský flákač s matematickým nadáním dnes

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Dobry Will Hunting
Zdroj: Profimedia

Psychologické drama s názvem Dobrý Will Hunting se poprvé objevilo na amerických obrazovkách v roce 1997. Brzy poté bylo odvysíláno také u nás. Mnozí z nás si film pamatují dodnes, a to především díky Mattu Damonovi, který zde zazářil v hlavní roli.

Miluje poflakování, vysedávání v hospodách a nicnedělání. Zároveň má ale nadání, které není k zahození. Will Hunting, matematický génius s pohlednou tváří, ale trochu horším vychováním, byl ve své době idolem mnoha mladých žen.

Po letech se sice jeho představitel změnil, ale díky jeho úsměvu se ženám podlamují kolena i dnes. Sympatický Matt Damon letos oslaví 51 let, stále je to ale fešák, kterému byste jeho věk možná netipli.

Herec, producent a scénárista

Společně se svým kamarádem Bennem Affleckem začínal s herectvím už jako mladík. S ním si také společně zahrál ve filmu, který mu přinesl asi největší slávu. Kromě Willa Huntinga se ale předvedl i v dalších snímcích.

Zlatý glóbus obdržel za roli opuštěného astronauta ve filmu Marťan, objevil se také ve všech dílech Dannyho parťáků, v Nákaze nebo ve filmu Zmenšování.

Kromě toho, že je Matt Damon skvělým hercem, živí se také jako producent a scénárista. Přivydělává si i jako profesionální hráč pokeru. V roce 2010 se mu ale příliš nedařilo a na světovém šampionátu přišel o více než 25 000 dolarů.

Pomoc Africe

Matt Damon je jedním z hlavních iniciátorů projektu H2O Africa Foundation, který vznikl v roce 2009. Klade si za cíl pomoci se zásobováním pitnou vodou rodinám v Africe, které trpí jejím zoufalým nedostatkem.

Dále je Damon členem několika spolků na ochranu přírody a zvířat a předsedou společnosti, která se snaží zastavit posílání nevyžádané pošty do amerických domácností.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Matt Damon (@matt_damon_official)

Méně vlasů, ale úsměv pořád stejný

Ve filmu Dobrý Will Hunting se Matt Damon představil jako mladík s delšími blond vlasy, modrýma očima a pohlednou tváří. Byl přesně tím typem muže, na kterého tenkrát ženy letěly.

Dnes sice bujnou hřívu na jeho hlavě nenajdete, krátký sestřih z něho ale dělá seriózně vypadajícího umělce, který si na hereckém place umí udělat pořádek. Úsměv mu ale z tváře nezmizel.

Pohlednému padesátníkovi pomáhá k dokonalému vzhledu jemný vous na bradě, a obvykle je v médiích viděn v košili či obleku. Takže i když už dnes dívky při pohledu na něj nešílí, stále je dost těch, kterým se z Matta podlamují kolena.

V současné době je herec ženatý s Lucianou Barros, se kterou má rodinu. Snaží se jí věnovat naplno, stejně jako své kariéře a pomoci těm, kteří to potřebují.

Pro mnohé zůstane mladíkem, který svůj talent předvádí na nesprávných místech, už navždy. Ačkoli i jeho další role byly významné, pravděpodobně žádná slávu Willa Huntinga nepřekonala.

Zdroj: wikipedia.org, ČSFD, britannica.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články