Deuce Bigalow: Dobrej striptér: Gigola už bujaré kadeře nezdobí. Po 22 letech se vám z jeho nové image podlomí kolena

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Dobrej stripter
Zdroj: Profimedia

Exotický herec Oded Fehr je pověstný filmový chameleon, který kvůli rolím několikrát změnil image. Je až neuvěřitelné, že i s dlouhými vlasy a plnovousem mu to slušelo. Ačkoliv si z filmového plátna získal nejednu ženu, vůbec to tak nemuselo být, protože původně se živil něčím jiným. Jak se k filmu dostal a sluší mu to i dnes?

Oded Fehr se narodil v roce 1970 V Tel Avivu v Izraeli. Oba rodiče jsou původem z Evropy, ale i přesto zůstali s chlapcem až do jeho osmnácti let v Izraeli.

Po dosažení plnoletosti Oded odešel k Izraelským bojovým složkám, kde vydržel tři roky.

Fešák z Blízkého východu

Po splnění vojenských povinností to Odeda začalo táhnout k podnikání. Do něj přibral i svého otce a společně vycestovali z Izraele, aby rozjeli svůj byznys.

Moc dlouho ho volnost při podnikání nebavila a po dvou letech ho ukončil a odcestoval do Německa.

Zde Odeda zaujal dramatický kroužek, který začal navštěvovat, a dostal roli v lokální produkci Davida Mameta ve hře Sexual Perversity in Chicago. Díky tomuto kroužku si Oded uvědomil, že se chce stát hercem.

Podnikání ho nebavilo

Hereckou kariéru se rozhodl nastartovat v Londýně, a to přímo v prestižní škole Bristol Old Vic, kterou zvládl během tří let úspěšně absolvovat.

Po dokončení školy si zahrál nejdříve v divadle Courtyard v produkci Don Juan Comes Back From War a poté hned v britské televizi v roli Victora v seriálu Killer Net.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Oded Fehr (@fehr.oded)

Po pouhých šesti měsících od dokončení školy dostal životní roli. Jeho exotický vzhled si oblíbil režisér Stephen Sommers a obsadil Odeda do role Ardetha Baye ve filmu Mumie a později také v pokračování Mumie se vrací.

Exotický vzhled jako vstupenka k zajímavým rolím

Po boku Roba Schneidera se objevil v bláznivé komedii Deuce Bigalow: Dobrej striptér, kde ztvárnil bohatého Gigola.
Dále byl také hostujícím hercem v seriálech Čarodějky nebo V utajení.

Exotický herec se nevyhnul ani hororům. Dalším úspěšným filmem, kde si zahrál, je horor Resident Evil: Apokalypsa a poté i ve všech pokračováních.

Pohledný herec odjakživa přitahoval ženy možná i díky svému exotickému vzhledu. Oded se však pravděpodobně drží tradic, které vyplývají z židovského náboženství, které vyznává, a je věrný jedné ženě.

Zásadový a věrný muž s láskou ke sportu

V roce 2000 se oženil s Rhondou Tollefson a mají spolu dvě děti, syna Attica a dceru Finley.

Společně mají hnízdečko lásky v Santa Monice v Kalifornii, kde si žijí spokojený rodinný život.

Mimo to, že je Oded kvalitní herec, oddává se ve větší míře všelijakým sportům. Mezi jeho nejoblíbenější patří plavání a spolu se ženou ovládají bojové umění hapkido.

Rád také cestuje, ale nejoblíbenějším místem je rozhodně domovský Izrael. Mimo to si moc užil také pobyt na Islandu, který sám označil za úplně jiný kraj, než který mu byl do té doby znám.

Díky častému cestování si Oded osvojil cizí jazyky, plynně mluví hebrejsky, anglicky a německy.

Oded je odjakživa tak trochu chameleon a kvůli rolím často měnil image, naštěstí mu sluší snad vše. Dokonce i šediny, které už ve svých padesáti letech má.

Autor: Karolína Stoczková


Související články