Deset důvodů, proč tě nenávidím: Hezounek Patrick prošel za pár let zásadní proměnou. Jeho osud vám vlije slzy do očí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Deset duvodu proc te nenavidim
Zdroj: Profimedia

Letos v lednu uplyne už třináct let od smrti úspěšného australského herce Heatha Ledgera. Od romantického mladíka Patricka v komedii Deset důvodů, proč tě nenávidím se během deseti let dokázal propracovat ke komplikovanějším postavám, a dokonce získal Oscara. Stihl si ho alespoň potěžkat?

Heath Andrew Ledger se narodil v roce 1979 v Perthu na západním pobřeží Austrálie. Matka byla učitelkou francouzštiny a otec bývalý automobilový závodník a důlní inženýr, jehož rodina založila Ledger Engineering Foundry.

Starší sestra jako vzor

Vyrůstal společně se starší sestrou Kate, která se později stala herečkou a publicistkou.

S mladším bratrem měla vždy velmi pěkný vztah a byla pro něj vzorem. Už jako desetiletý si Heath zahrál ve školním představení Peter Pan.

Rodiče se rozvedli, když mu bylo jedenáct let, a oba si našli nové partnery, se kterými si opět založili rodinu. Heath byl rozhodnut si jít za svým snem a stát se hercem.

V šestnácti předčasně dokončil školu a získal diplom. Poté se se svým nejlepším kamarádem vydal na dlouhou cestu do Sydney, kde si měl plnit sny.

Musel se ale opět vrátit do Perthu, kde získal menší roli v seriálu.

Australský seriál mu otevřel bránu

V těchto menších televizních seriálech pokračoval dál a více na sebe upozornil až rolí homosexuálního cyklisty v sérii Pot a dřina.

V roce 1997 dostal první větší příležitost ve filmu Blackrock. Poté si pohledného mladíka všimli i v Hollywoodu.

V roce 1999 se na něj usmálo štěstí a získal roli v romantické komedii Deset důvodů, proč tě nenávidím. Film se nechal volně inspirovat Shakespearovou hrou Zkrocení zlé ženy a o hlavní roli se ucházeli i Josh Hartnett a Ashton Kutcher.

Nechtěl hrát zamilované středoškoláky

Romantické komedie ale nebyly nic pro něj a on poté několik takových rolí odmítl. Čekal na svou další příležitost a vyplatilo se.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený HEATH LEDGER (@heathledger)

V roce 2000 se objevil po boku Mela Gibsona ve snímku Patriot, o rok později dostal dokonce hlavní roli v historickém filmu Příběh rytíře.

Jeho největším počinem bylo ztvárnění homosexuálního kovboje v dramatu Zkrocená hora. Film si vysloužil osm nominací na Oscara a tři z nich proměnil, bohužel pro Heatha ne tu za hlavní roli.

Při natáčení filmu se zamiloval do kolegyně Michelle Williams a ve stejném roce, kdy byl film uveden do kin, se jim narodila dcera Matylda, které šel za kmotra herecký kolega Jake Gyllenhaal.

Tragický konec

Poslední významnou rolí, kterou pohledný herec ztvárnil, byl Joker ve snímku Temný rytíř. Získal za ni sice Oscara, ale bohužel až in memoriam, protože pár týdnů před předáváním ocenění zemřel.

Ačkoliv se hojně spekulovalo, že jeho smrt způsobily drogy, kterým se na bujarých večírcích nevyhýbal, jeho smrt byla nešťastná náhoda.

Herec totiž užíval antidepresiva kvůli úzkostem a zároveň léky na spaní. Špatná kombinace těchto dvou medikamentů ho 22. ledna 2008 v jeho nedožitých devětadvaceti letech stála život.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články