Deset důvodů, proč tě nenávidím: Hezounek Joey se k nepoznání změnil. Po 22 letech byste o něj nezavadili pohledem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Andrew Keegan Deset duvodu proc te nenavidim
Zdroj: Profimedia

Jsou to již více než dvě desetiletí, co se Andrew Keegan objevil v romantické komedii Deset důvodů, proč tě nenávidím. Zahrál si zde marnivého hezounka a modela Joeyho Donnera, který se vsadí, že sbalí všemi obletovanou studentku Bianku. Andrewova kariéra začala modelingem i ve skutečnosti. Jako dětský model se objevil v sérii reklam na dětskou výživu.

Andrew Keegan Heying se narodil v roce 1979 v Los Angeles v Kalifornii. Jeho otec, který má česko-německé kořeny, se věnoval dabingu, mladší bratr Casey se také věnuje herectví.

Od reklamy k filmu

Až do dvanácti let působil v reklamě, poté začal hostovat v televizních seriálech. Herectví se učil od hereckého trenéra Johna Homy.

Objevil se například v seriálu Sabrina – mladá čarodějnice, Plný dům, Sedmé nebe či Správná pětka.

Jako filmový herec poprvé zazářil vedle Jessicy Alby v komedii Všechno je dovoleno! O dva roky později si zahrál vedlejší roli v kultovním snímku Den nezávislosti.

Během své kariéry ztvárnil rozmanité role, významný byl portrét pilota pašujícího drogy ve filmu Vražedná rychlost či role upíra v hororu Living Among Us.

U nás se proslavil především v současných shakespearovských adaptacích Deset důvodů, proč tě nenávidím a „O“.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Andrew Keegan (@andrewkeegn)


Keegan chodil s herečkou a producentkou Tamerou Mowry-Housley. V roce 1998 začal vážný vztah se zpěvačkou LeAnn Rimes, který trval až do roku 2001. Byl spojován se známými jmény jako Jennifer Love Hewitt, Kristi Parrales, Piper Perabo či Elishou Cuthbert.

Dcera je pro něj vším

V roce 2013 začal chodit s Aristou Ilonou a o tři roky později se jim narodila dcera Aiya Rose. Dnes již dvaačtyřicetiletý herec pro svoji rodinu žije.

Na sociálních sítích často sdílí střípky z rodinného života, především pak fotografie se svojí malou dcerkou. Jeho žena však dává přednost soukromí.

Keeganův „kult“

V roce 2014 Keegan založil duchovní komunitní centrum Full Circle na Venice Beach v Kalifornii. Místo mělo sloužit pro setkávání lidí ze všech možných prostředí a všech vyznání.

Měli zde meditovat, cvičit jógu a různě se umělecky angažovat. Někteří tuto organizaci považovali za nové náboženství, zatímco jiní ji nazývali kultem.

Organizace byla zrušena v červnu 2017 kalifornskými úředníky pro kontrolu alkoholických nápojů. Kvůli nelicencované distribuci kvašeného nápoje zvaného kombucha. Zástupci komunity tvrdili, že nevěděli, že k distribuci kombuchy potřebují licenci.

Keegan je také vášnivý surfař, dokonce dává lekce surfování, aby získal peníze na charitu.

Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články