Den nezávislosti: Prezident Whitmore je i po letech sympaťák. Ani pár vrásek mu na kouzlu neubralo

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Den nezavislosti
Zdroj: Profimedia

Den nezávislosti je film, který ocení nejen nadšenci do tajemství nadpřirozena a ti, kteří tvrdí, že nejsme ve vesmíru sami. Snímek pojednávající o útoku mimozemšťanů na planetu je svým způsobem fascinující i pro milovníky thrillerů, sci-fi a akčních filmů. A na dokonalosti mu přidává herecké obsazení.

Jednu z hlavních postav, prezidenta Thomase Whitmora, si ve filmu zahrál herec, který tehdy oslnil svým výkonem nejednoho fanouška. Nešlo o nikoho jiného než slavného Billa Pullmana.

Ten je sice už dnes o pár let starší, o pár vrásek bohatší a přibylo mu trochu šedin, i tak ale svým úsměvem stále dokazuje, že sympatie někdy s věkem člověku nejen zůstanou, ale také nějaké přibudou.

Univerzální herec

Bill Pullman se narodil v roce 1953 do poměrně chudé rodiny, která se kromě něho starala o dalších šest sourozenců. Jeho dětství tak nebylo nijak výjimečné, snažil se pomáhat doma se vším, s čím se dalo.

Bill Pulmann

Zdroj: lev radin / Shutterstock.com

Mezi spolužáky příliš nezapadal, byl spíše zakřiknutý a po ukončení základního vzdělání se začal věnovat studiu na stavební škole. Tam si ale konečně začal uvědomovat, že je v lecčem jiný a baví ho herectví.

Když se dostal do jedné z hlavních rolí školní hry, měl hned jasno, že se chce stát hercem. Ukončil studium na stavební škole a pokračoval na uměleckých univerzitách. Později se stal na jedné z nich pedagogem.

V roce 1985 začal hrát v divadlech a lidé si ho velmi rychle oblíbili. Dokážal ztvárnit snad kohokoli. Ať už jde o sympatického usměvavého mladíka, rebela, ustrašeného puberťáka, nebo později dokonce prezidenta Spojených států.

Právě toho představil v pravděpodobně nejslavnějším snímku, ve kterém se kdy objevil. Den nezávislosti byl poprvé odvysílán v roce 1996 a okamžitě vešel do dějin jako velkofilm, který se věnuje tolik omílanému tématu: Mimozemšťanům.

Stále skvělým hercem

Bill Pullman se objevil v mnoha slavných snímcích. Mezi jeho největší filmy patří Spící agent, Moje potrhlá máma nebo Kletba. Zahrál si také v několika seriálech menší epizodní role.

Na obrazovkách se pravidelně objevuje dodnes, nedávno například vyšel film s názvem Kalifornský sen, kde sice nehrál hlavní roli, ale i tak se stal pro děj velmi významným.

Od mladého prezidenta Whitmora s černými uhlazenými vlasy a oblekem, který jako kdyby mu byl o číslo větší, se ale po letech proměnil ve velmi sympatického staršího herce, který i ve svém věku dokáže diváky oslnit.

Dnes je Pullmanovi 67 let. Na hlavě mu přibylo pár šedin a často si nechává narůst šedé husté vousy na bradě, které mu dodávají vzhled sympatického dědečka. Jiskra v jeho očích ale prozrazuje, že se stále cítí mladý a plný sil.

Nikoho tak pravděpodobně nepřekvapí, když se ještě za pár let bude objevovat v nových snímcích a bude i nadále obsazován do rolí všeho typu. U málokterého herce se totiž dá očekávat taková univerzálnost, jako právě u Billa Pullmana.

Zdroj: wikipedia.org, ČSFD, FBd.cz
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články