Dědictví aneb Kurvahošigutntág: Legendární Irenka to přehnala s plastikami. Chtěla zůstat mladá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Bolek Polivka
Zdroj: Michal Protivanský / CNC / Profimedia

Není snad nikdo, kdo by si nepamatoval slavnou československou komedii z roku 1992, kde si hlavní roli zahrál Bolek Polívka. Dědictví aneb Kurvahošigutntág se stalo symbolem komediálního odvětví a proslavilo se hned z několika důvodů.

Film pojednávající o chudém vesničanovi, který se díky dědictví dostal k velkým penězům, proslavila mimo jiné herečka Šárka Vojtková, která si ve snímku zahrála roli Irenky. Tehdy jí bylo teprve 19 let.

Na natáčení se dostala díky svému fotografovi, který ji přihlásil na konkurz. Jak si hereckou roli užila? A jak vypadá dnes? Po devětadvaceti letech byste ji pravděpodobně nepoznali.

Poznávali mě jen jako Irenku

Po natáčení filmu se z Šárky Vojtkové podle jejích slov stala pro široké okolí Irenka. Fanoušci ji oslovovali na ulici a všichni ji vnímali jako naivní postavu z filmu Dědictví. Ona z toho nadšená nebyla.

Proto se společně se svým tehdejším přítelem sbalila a odjela do Itálie, kde sice vztah skončil, ale Šárka tam přičichla ke světu módy. Začala se zajímat o kolekce oblečení, make-up a fotografování.

Když se po letech vrátila do České republiky, nastěhovala se do Brna, kde si založila salon krásy. Pak přišel strach ze stárnutí a z toho, že by se mohla změnit a pro své zákaznice už by nebyla dokonalým vzorem.

Proto se uchýlila k mnohým změnám pomocí plastických operací. Díky tomu byste v ní dnes už Irenku ze slavného filmu nepoznali. Každopádně byste ale pravděpodobně ani netipli její skutečný věk.

Bolek Polivka Sarka Vojtkova

Zdroj: Ondřej Požár / CNC / Profimedia

Mohl za to nedostatek sebelásky?

Šárka Vojtková přiznala, že k mnohým plastickým operacím ji přinutilo i to, že sama sobě nepřipadala dostatečně krásná. Z velké části ale jen chtěla zachovat svou mladost.

Povedlo se jí to? Posoudit můžete sami. Výrazné oči bývalá herečka pravidelně před focením do médií doplňuje vysoko namalovaným obočím a silným líčením.

Snad nejvýraznější jsou její plné rty, které také prošly proměnou. Aby je ještě více zdůraznila, maluje si je sytě červenou rtěnkou a díky tomu je pro fotografy nepřehlédnutelná.

K Dědictví by se nevrátila

Když se v roce 2013 uvažovalo o natáčení pokračování slavné komedie, na Šárku Vojtkovou se obrátil režisér s nabídkou, že by si mohla roli Irenky zopakovat. Ona ale odmítla.

Stala se z ní matka, stará se o rodinu a má svou práci, která s herectvím nesouvisí. Nepřeje si, aby ji lidé opět poznávali jako hloupou a naivní Irenku, která je pro peníze schopná úplně všeho.

Pro většinu z nás, kteří si komedii z minulého století pamatují, bude Šárka Vojtková i tak navždy tou, která film proslavila a díky které se na něj rádi díváme i po letech stále dokola.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články