Buffy, přemožitelka upírů: Ozovi přibyly vrásky, ale charisma neztratil. Podívejte se, jak dnes vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Buffy
Zdroj: Profimedia

Seriál Buffy, přemožitelka upírů byl klíčový hlavně pro představitelku hlavní role Sarah Michelle Gellar. Další zásadnější role se už nedočkala a její kolegové na tom nejsou o moc lépe. Příkladem toho je třeba Seth Green, který si zahrál vlkodava Oze. Oproti tomu Alyson Hannigan se dokázala ještě prosadit.

Seth Green se narodil 8. února 1974 umělkyni a učiteli matematiky. Herectví se i díky matce začal věnovat už v deseti letech, kdy se objevil po boku Jodie Foster ve snímku Hotel New Hampshire.

Při hraní zvládal ještě navštěvovat státní školu a hrát fotbal. Střední škola mu šla ostatně velmi dobře, absolvoval ji s vyznamenáním.

Král jednoduchých komedií

Přestože má na svém kontě desítky, převážně komediálních, rolí ve filmech, více se moc neprosadil. Život mu změnil seriál Buffy, přemožitelka upírů, kde si zahrál vlkodava Daniela Osbournea zvaného Oz, kterým se stal nešťastnou náhodou. Proto musí noci okolo úplňku trávit zamčený v kleci.

Přestože role v úspěšném seriálu, který se začal natáčet v roce 1997 a měl celkem sedm sérií, pro něj byla zásadní, filmový fanoušci ho prakticky neznali.

Kromě Buffy se objevil ještě v seriálech jako Chirurgové, Griffinovi, Americký táta, Con Man a další. V roce 1997 dostal nabídku na vedlejší roli v komedii Austin Powers: Špionátor. Seth roli ve filmu přijal, a přestože v kinech snímek propadl, ve videopůjčovnách se stal hitem.

Seth Green

Zdroj: Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Sympaťák i po dvaceti letech

I díky tomuto snímku se Seth dostal do širšího povědomí. Na svém kontě má spoustu snímků, které v kinech propadly, ale diváci si je zamilovali v digitální verzi. Výrazněji na sebe upozornil po boku Rowana Atkinsona, Johna Cleese a dalších ve snímku Milionový závod.

Přestože Sethu Greenovi bude za tři roky padesát, stále vypadá jako mladý student z úspěšného upírského seriálu. Možná by se dalo říci, že s přibývajícím věkem mu to sluší daleko více než na začátku milénia. Přibylo mu sice pár vousů a vrásek, ale rozhodně neztratil charisma.

Po komedii Nekecej a pádluj, ze které se vyklubal docela slušný hit, dostál svému hereckému talentu a dokázal, že ve světě herectví se neztratí.

Autor: Barbora Turková


Související články