Brýlatý chlapeček ze seriálu Krok za krokem už je dospělák. Jak vypadá po 30 letech?

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
krok za krokem
Zdroj: Profimedia

V devadesátkách byly sitkomy neuvěřitelný hit. Jeden z těch nejúspěšnějších a nejoblíbenějších byl Krok za krokem. Brýlatý syn Carol Fosterové Mark vypadá i po 30 letech stále jako roztomilý klučík, jen trochu vyrostl.

Soužití osmičlenné rodiny s naprosto rozdílnými charaktery přinášelo mnoho komických situací. Každý, kdo tento seriál sledoval, měl mezi všemi představiteli jednoho svého favorita.

Pokud tím vaším byl právě malý Mark, určitě vás překvapí, že byste ho ihned poznali i dnes. Má pořád ten samý úsměv a brejličky.

Seriálová kariéra

Představitele Marka Christophera Castileho herectví lákalo už odmalička, přestože ani jeden z jeho rodičů herec nebyl, a ani nebyli nijak jinak zainteresovaní do tohoto oboru.

A jako mladý herec byl velice úspěšný. Jeho první seriál byl Empty Nest. Začal se natáčet v roce 1988, kdy bylo malému Chrisovi teprve osm let. O rok později byl obsazen hned do čtyř dalších seriálů.

Role Marka v seriálu Krok za krokem však byla jeho nejslavnější a také nejdelší. Seriál se natáčel celých sedm let od roku 1991 do roku 1998.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Padawan.cz – žijeme fantasy (@padawan_cz)

Těžko byste pro tuto roli hledali vhodnějšího kandidáta. Postava Marka byla totiž přesně taková, jako byl mladý herec. Mark byl intelektuál a šprt a miloval vědu a počítače.

Za tuto roli dostal tři nominace na Young Artist Award.

V Beethovenovi

Ve filmu si zahrál pouze jednou jedinkrát, a to v devadesátkovém filmu Beethoven, který se točil v roce 1992.

Ztvárnil jednu z hlavních dětských rolí Teda Newtona. Film Beethoven o hodném, ale neohrabaném bernardýnovi měl veliký úspěch. A tak se tvůrci rozhodli, že natočí druhý díl.

V tom si Chris zahrál taky, a to hned o jeden rok později od dílu prvního.

Brejloun profesorem

Po skončení natáčení seriálu Krok za krokem se ještě chvíli věnoval dabingu, ale pak pověsil hereckou kariéru na hřebík a vystudoval vysokou školu.

Dnes působí jako profesor politických věd a historie na univerzitě v Kalifornii.

Autor: Pavlína Hálová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články