Blonďatý rošťák Dennis už pana Wilsona netrápí. Po 27 letech má pořád stejně šibalský úsměv

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Dennis postrach okoli
Dennis postrach okoli

Dennis Mitchell, blonďatý andílek, vyvádí svému sousedovi panu Wilsonovi jednu lumpárnu za druhou. Rodinná komedie Dennis – postrach okolí slaví letos 27 let od premiéry. Jak dnes vypadá představitel hlavní role Mason Gamble a můžeme ho ještě vůbec spatřit na filmovém plátně?

Nejlepší z 20 tisíc dětí

Mason se narodil v roce 1986 v Chicagu. Vyrůstal v herecké rodině, proto byl k herectví vedený už od dětství.

První zkušenost před kamerou získal v roce 1993 ve filmu Na Hromnice o den více, ve stejném roce také vyhrál konkurz na roli rošťáka Dennise, kde údajně porazil 20 tisíc dětí.

Blonďatý rošťák Dennis

Na první pohled roztomilý blonďatý chlapec Dennis umí společně se svými kamarády pořádně vytočit svého souseda Wilsona, kterého si zahrál známý hollywoodský herec Walter Matthau.

Komedie o Dennisovi chtěla navázat na úspěchy snímků Sám Doma a Sáma doma 2: Ztracen v New Yorku, avšak takové popularity nikdy nedosáhla. Mason byl v roli Dennise natolik excelentní, že získal cenu Young Artist Award za nejlepší herecký výkon ve filmové komedii.

Zdroj: Profimedia

Jedna role za druhou

Mason Gamble si postupně zahrál v několika dalších komediích a seriálech. Ze seriálů to jsou Zločiny ze sousedství, Pohotovost nebo Kriminálka Miami.

Na filmovém plátně se Mason objevil například ve snímcích Agent WC 40, Jak jsem balil učitelku či Miluj bližního svého. Svou poslední filmovou roli si střihl v americkém snímku Golf in the Kingdom z roku 2010.

Hereckou kariéru pověsil na hřebík

Masona to však táhlo jinam a po ukončení herecké kariéry vystudoval biologii na Kalifornské univerzitě v Los Angeles.

V současné době ho uchvátila oblast životního prostředí, kterému se věnuje i na doktorském studiu na univerzitě v Los Angeles.

Autor: Adéla Vocetková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články