Bláznivá dovolená: Představitel Clarka Griswolda z obrazovek zmizel kvůli drogám a alkoholu. Dnes se marně snaží uchytit

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Blazniva dovolena
Zdroj: Profimedia

Chevy Chase, vlastním jménem Cornelius Crane Chase, je slavný americký komik a herec, který se narodil v roce 1943. Jeho rodina byla dobře situovaná a on měl nepřeberné možnosti studia. Už odmalička měl jasno v tom, čím se chce živit.

Už během studií na střední škole Chevy Chase vytvořil s kamarádem ze školy komediální představení, které se mu podařilo prosadit jako divadelní hru. To mu zajistilo slibný start. Později byla hra dokonce i zfilmována.

Než se umělec začal živit herectvím, vystřídal několik zaměstnání. U žádného ale dlouho nevydržel.

Později se stal komikem, který pomáhal s tvorbou časopisu National Lampoon. Proslavil se i díky show Saturday Night Live, kde se objevoval v prvních dvou sériích.

Vždy si liboval v komediích

Herec v několika rozhovorech přiznal, že se snažil vyhýbat dramatickým rolím. Vždy byl komikem, a proto chtěl hrát ve filmech, u kterých se lidé zasmějí a uvolní. A právě to ho proslavilo.

V roce 1983 byl natočen film Bláznivá dovolená, ve kterém Chevy ztvárnil Clarka Griswolda, hlavu průměrné americké rodiny. Tato komedie měla u diváků velký úspěch a vynesla herce na vrchol jeho kariéry.

Kvůli drogám a alkoholu z obrazovek zmizel

Po čtyřech dílech Bláznivé dovolené se herec nějaký čas na obrazovkách neobjevil. Bylo to kvůli tomu, že začal mít problémy s drogami a alkoholem. Režiséři ho proto úplně přestali obsazovat do nových filmů.

Chevy Chase

Zdroj: Profimedia

Později se Chase z problémů dostal, jenomže se mu už znova nedařilo uchytit. U filmařů si získal spíše nedůvěru a musel se hodně snažit, aby se na plátna mohl zase vrátit.

V roce 2015 se společně s filmovou manželkou Beverly D´Angelo pokusil navázat na filmy, které ho proslavily. Vzniklo tak pokračování Bláznivé dovolené, a i když bylo úspěšné, zdaleka mu nepřineslo takovou slávu, jakou si představoval.

Vedle své ženy vypadá spíš jako její otec

I po letech vypadá Chevyho filmová manželka skvěle. Sice se změnila, ale s přibývajícím věkem je snad ještě krásnější než dřív. O Chevym se to tak úplně říci nedá.

Vedle Beverly totiž vypadá spíš jako její otec. Ve svých sedmdesáti sedmi letech má na hlavě šediny, na očích nosí silné brýle a věk se na něm výrazně podepsal.

Nicméně i přes to všechno se na fanoušky usmívá a možná by o roli v nějakém dalším filmu i stál, kdyby mu ji někdo nabídl. Problém však je, že s ním zatím nikdo spolupracovat nechce, jak píšou The Mercury News. Je to však svým způsobem sympaťák, který se v životě musel poprat s mnohým.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články