Blade Runner: Zhora po 39 letech už dávno netančí s hady

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Joanna Cassidy
Zdroj: Profimedia

Exotická hadí tanečnice z kultovního snímku Blade Runner se proměnila ve stárnoucí dámu, která se však věkem rozhodně nenechá omezovat. Jak dnes americká herečka a držitelka Zlatého glóbu vypadá?

Joanna Virginia Cassidy se narodila v roce 1945 v americkém státě New Jersey do umělecké rodiny, což ji jistě ovlivnilo v průběhu dospívání.

Odjakživa měla cit pro umění

Vystudovala umění na Syracuse University, vdala se za doktora a začala pracovat jako modelka. S manželem se přestěhovala do San Francisca, kde s modelingem pokračovala.

V té době si rozhodně nemyslela, že z ní jednou bude herečka. „Herectví pro mě nebyla možnost, protože jsem na to upřímně nikdy nemyslela, ačkoliv jsem se v tom prostředí pohybovala. V té době jsem byla více zaměřená na muziku, péči o děti a domov,“ uvedla na svých stránkách Official Joanna Cassidy.

Po rozvodu přišly pracovní úspěchy

Po rozvodu s manželem se přestěhovala do Los Angeles a rozhodla se zkusit štěstí ve světě filmu. Na počátku sedmdesátých let se objevila ve snímku Smějící se policajt a následovaly další role.

Za ztvárnění Jojo White v seriálu Buffalo Bill byla nominována na Emmy, a získala dokonce Zlatý glóbus za nejlepší herečku v seriálu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený JOANNA CASSIDY (@joannacassidyofficial)

Její neslavnější rolí byla exotická hadí tanečnice Zhora ze sci-fi thrilleru Blade Runner z roku 1982. Ve filmu Ridleyho Scotta v hlavní roli zazářil Harrison Ford, který se s režisérem moc nemusel, bylo to pro něj jedno z nejhorších natáčení.

Neustále na sobě pracuje

Od té doby se Joannina filmová i seriálová kariéra rozjela naplno a natáčí dodnes. Mimo to se ve volném čase vždy věnovala také umění, malbě nebo sochařství.

V průběhu let se z ní stala vášnivá fotografka a cit pro umění přetavila také v novou lásku, kterou se stal interiérový design.

Odjakživa se věnovala také charitě, a to zejména té zaměřené na děti a práva zvířat. Pětasedmdesátiletá herečka vypadá i se svou vrásčitou tváří výborně a zdravého ducha si udržuje pravidelnými hodinami pilates.

Zdroj: ČSFD, Wikipedia, Oficiální web Joanny Cassidy, Instagram Joanna Cassid
Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články