Beethoven: Nerudný tatínek George Newton to dotáhl až na Broadway. Po 28 letech byste tohoto staříka nepoznali

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Beethoven George
Beethoven George

George Newton vedl s manželkou a třemi ratolestmi poklidný život, dokud se neobjevilo štěně bernardýna. Poté byl nejeden obchod zmařen velkým fiaskem. Jak po téměř třiceti letech vypadá jeho představitel a co dělá?

Americký herec Charles Grodinsky (zkráceně jen Grodin) se sice narodil do rodiny obchodníků, ale v těchto šlépějích jít nechtěl. Povolání obchodníka si později alespoň vyzkoušel v jedné ze svých nejznámějších filmových rolí.

Tropické počasí ho neuchvátilo

Z Pensylvánie odešel na univerzitu do Miami, kde vystudoval drama. Odtud se ale opět přesunul severněji a nastoupil do divadla v Pittsburghu.

Jeho velkým snem však byla Broadway, a to se mu v roce 1962 povedlo. Nejslavnější divadelní roli dostal v roce 1975 v romantické komedii Příští rok ve stejnou dobu.

Po těchto úspěších bylo jasné, že přijdou i příležitosti před kamerou. A taky že ano. V sedmdesátých letech přišla role židovského novomanžela v komedii Dobyvatel srdcí. V další dekádě se z něj stal mafián ve filmu Půlnoční běh.

Zdroj: Adam Schartoff / CC BY 2.0

Pes Beethoven mu občas dával, co proto

Nejvýrazněji se před kamerou zapsal jako nerudný tatínek z rodiny netoužící po pejskovi. Když se jí v domácnosti náhodou objevilo stěně bernardýna, začala ta pravá legrace.

Filmem Beethoven, jehož hlavní roli sehrál čtyřnohý pes Christ, se v devadesátých letech bavily celé rodiny. Stejný pes Christ si dokonce zahrál i v jedné epizodě seriálu Krok za krokem.

Charles Grodin není hercem velkých rolí, ale dokázal ztvárnit jak komické postavy, tak přihlouplé a zmatené chlapíky.

Herectvím to neskončilo, vyzkoušel si režii filmu i na divadle, napsal několik scénářů a dvě vzpomínkové knihy.

O soukromí dnes pětaosmdesátiletého herce se toho moc neví. Byl dvakrát ženatý a má tři děti. V jeho úsměvu ale pořád najdete onoho laskavého tatínka, kterému pes Beethoven rád dělal naschvály.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články