Asterix odhodil blonďatý knírek. Po 21 letech byste ho nepoznali

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Asterix a Obelix
Asterix a Obelix

Doby, kdy drobný Asterix se svým kamarádem Obelixem chránili Galy před Římany, jsou pryč. Z Christiana Claviera je dnes zralý muž, který září ve francouzských komediích. Poznali byste dnes filmového Asterixe?

Christian Clavier je pařížským rodákem. Ačkoliv studoval politologii, dal se na herectví. Ze školních let mu ale zůstaly významné kontakty.

Jeho spolužákem byl například bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy, který zůstal jeho dobrým kamarádem.

Komedie mu sedí nejlépe

S divadelní skupinou Splendid začínal stejně jako jeho strýc. Do povědomí se dostal v roce 1993 dvojrolí ve filmu Návštěvníci, kde hrál po boku Jeana Rena rytířského sluhu a potomka tohoto sluhy.

Zdroj: Profimedia

Komediální role mu byly souzeny, a proto se v roce 1999 objevil ve filmovém zpracování animované pohádky Asterix a Obelix. Spolu se Gérardem Depardieu si zahrál i v pokračování s názvem Mise Kleopatra, na třetí díl už ale nekývl.

K pohádkové postavě se však vrátil v roce 2018, když pro animovanou verzi namluvil právě Asterixe.

Stárne s grácií

Dalším významným filmem v jeho kariéře byla komedie Co jsme komu udělali? Která ve Francii trhala rekordy v návštěvnosti kin.

Coby otec čtyř dcer se musel Christian smířit s tím, že každá má snoubence z jiného koutu planety a s jiným náboženským vyznáním. Na úspěšnou komedii navázal loni druhý díl.

Dnes osmašedesátiletý herec vypadá, jako správný Francouz, stále skvěle. S manželkou Marie-Anne Chazel mají dceru Margot. Pohádkového Asterixe byste v něm ale zřejmě nepoznali, vždyť od natáčení uběhlo více než dvacet let.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články