60 sekund: Nemluvný drsňák Sphinx už není to, co býval. Po 21 letech vás překvapí svým vzhledem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
60 sekund
Zdroj: Profimedia

Vinnie Jones v úspěšném akčním filmu ztvárnil spíše menší roli. Jeho postava Sphinx nepromluví až do posledních pěti minut filmu. Než se stal hercem, hrál Vinnie profesionálně fotbal. Právě jeho agresivní přístup na hřišti mu vynesl pověst tvrďáka, což se později odrazilo i v jeho filmových rolích. Většinou ztvárnil role surovců a narušitelů zákona.

Profesionální fotbalista

Vincent Peter Jones je britský herec a bývalý fotbalista. Více než deset let působil jako fotbalový záložník v různých profesionálních fotbalových klubech, jako je Chelsea, Wimbledon či Leeds United. Za Wimbledon odehrál více než 200 zápasů a hrál i národní ligu jako státní příslušník Walesu.

Jones se narodil 5. ledna 1965 ve Watfordu v Anglii. Jeho otec byl myslivec. Fotbal začal Vinnie hrát již jako chlapec za fotbalový klub Bedmond. Od roku 1984 začal hrát profesionálně.

K herectví se dostal koncem 90. let. První významnější rolí byl drsný vymahač dluhů Big Chris ve filmu Sbal prachy a vypadni. Díky této roli dostal řadu ocenění a přišly nabídky na další role v televizi i ve filmech.

Mezi jeho nejznámější filmy patří Podfu(c)k, Super náhradník, The Riddle, X-Men: Poslední vzdor či Absolution. Zahrál si i v seriálech jako Galavant či Mistr iluze.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Vinnie Jones (@thevinniejones)

Problémy se zákonem

Jako tvrďák působí i v soukromí. Již několikrát se ocitl na špatné straně zákona. V roce 1998 byl odsouzen za ublížení na zdraví svému sousedovi. Ve stejném roce vydal herec svou autobiografii.

Láska z dětství

V roce 1994 se oženil s Tanyou Terry. Se svojí manželkou se poprvé setkal, když mu bylo dvanáct let, v šestnácti pak spolu měli krátké rande, ale každý si šel svojí cestou.

Znovu se shledali, když se Tanya zrovna rozváděla. O dva roky později se vzali a mají spolu syna Aarona Ellistona Jonese. Ten slouží v britské armádě. Tanya má také dceru z prvního manželství.

Zákeřná nemoc

V roce 2013 vyšlo najevo, že on i jeho žena se léčí z rakoviny kůže. Z nemoci se vyléčili o dva roky později. Tanya měla zdravotní komplikace již v minulosti, kdy musela podstoupit transplantaci srdce.

Další krutá rána přišla pro herce v roce 2019. Jeho žena zemřela „po dlouhé nemoci, poklidně, obklopena rodinou ve svém domě v Los Angeles“.

Tanya mu zanechala dojemný dopis na rozloučenou, který prý herec nosí stále u sebe, a cítí tak, že je žena stále s ním.

Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články