101 dalmatinů: Z Anity je atraktivní kočka. Tuhle krásku byste pozvali na rande hned

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
dalmatinu Anita
Zdroj: Profimedia

Pokud existuje nějaký rodinný film, který je opravdu pro všechny, pak je to právě americký snímek z roku 1996. 101 dalmatinů je komedie, kterou si zamilují nejen nadšenci humoru, ale především milovníci chlupáčů a dobrodružství.

I dnes, pokud chcete udělat radost svým dětem a podívat se s nimi na film, který vás zároveň neunudí k smrti, vám můžeme tento snímek jedině doporučit. I když od jeho premiéry uběhlo už 25 let, stále jde o nadčasové dílo, které pobaví malé i dospělé.

Velkou zásluhu na popularitě filmu 101 dalmatinů mají bezpochyby také herecké výkony. Jednou z hlavních postav se stala Anita Green, kterou si tehdy zahrála sympatická herečka Joely Richardson.

Desítky rolí, nespočet ocenění

Celým jménem Joely Kim Richardson se narodila v roce 1965. Od té doby si stihla zahrát už v desítkách filmů a seriálů a proslavit se jako skvělá, a především všestranná herečka, kterou diváci milují.

Vše to začalo již v roce 1968. Ano, už jako tříletá se herečka objevila na televizních obrazovkách ve snímku The Charge of the Light Brigade. Nějaký rok pak trvalo, než se do televize opět vrátila. To se stalo v roce 1985.

Pak se objevovala ve filmech a seriálech poměrně pravidelně. Zahrála si v mnoha snímcích, a ačkoli právě 101 dalmatinů ji proslavilo nejvíce, nominace na ocenění dostala i za jiné významné role.

Joely Richardson

Zdroj: Profimedia

Celkem čtyřikrát byla nominována na nejlepší herečku v televizním seriálu v kategorii drama, a to dvakrát na Zlatý glóbus a dvakrát pak na Sattelite Award. Poslední nominací pak byla nejlepší vedlejší ženská role.

Joely Richardson je i v dnešní době herečka, která se objevuje především na televizních obrazovkách. Naposledy si prozatím zahrála ve filmu z roku 2020 s názvem The Turning.

V obličeji jí přibylo pár vrásek, dorostly jí delší vlasy

Joely Richardson je dnes ve svém věku padesáti šesti let stále sympatickou ženou, která má před sebou ještě dlouhé roky kariéry a rozhodně snad desítku rolí ve filmech a seriálech.

Je ale pravda, že Anitu ze 101 dalmatinů už příliš nepřipomíná. Nejenže jí přibylo v obličeji pár vrásek, nechala si také dorůst delší vlasy, které nosí povětšinou rozpuštěné a sahají jí k lopatkám.

V oblíbeném rodinném filmu měla vlasy po ramena a jejich konce kudrnaté. Výrazná změna vzhledu však neznamená, že jí to už dnes nesluší. Herečka ví, co k jejímu věku sedí a jak se prezentovat před lidmi.

V současné době se kromě své filmové kariéry věnuje také podporování nadace The Children’s Trust, jež pomáhá dětem, které si prošly poraněním hlavy s trvalými následky.

Kdy se můžeme těšit na nějaký další film, ve kterém se herečka ukáže, není jasné. Jelikož ale v posledních pěti letech nevynechala práci ani v jediném roce, předpokládejme, že to bude ještě letos.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články