Zdeněk (60): Slyšel jsem rozhovor manželky s její sestrou. To, co plánovaly, by vás rozzuřilo

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
muz stary
Zdroj: Shutterstock

Ani nepostřehla, že už jsem doma. Byla natolik zabrána do rozhovoru se svojí sestrou, že si mě vůbec nevšimla. Já ale slyšel každé slovo, které si ty dvě do telefonu řekly.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Zdeněk se vrátil domů z práce a zaslechl svoji ženu Květu, jak s někým telefonuje. Ačkoli to jinak nedělá, tentokrát se do cizího rozhovoru zaposlouchal. A z toho, co slyšel, se v něm začala vařit krev.

O čem to mluví?

„Jakmile se manželka s někým zakecá, přestane vnímat,“ píše hned v úvodu Zdeněk upřímně o své manželce Květě, se kterou je už krásných 40 let.

Toho dne tomu nebylo jinak. Nepostřehla klíče v zámku ani manželův pozdrav. S někým si povídala po telefonu a očividně byla do rozhovoru dokonale položená.

„Nemám zapotřebí poslouchat cizí rozhovory,“ dušuje se Zdeněk, „nicméně jsem zaslechl pár slov a to mě donutilo poslouchat, o čem to ty dvě vlastně mluví,“ dodává na svoji obhajobu.

Tomuhle jsem nikdy nevěřil a byl jsem proti tomu

Zdeněk nám v e-mailu napsal, že z rozhovoru jeho ženy a její sestry pochopil, že se opět baví o návštěvě kartářky. Nebylo tomu poprvé.

„Miluše, manželčina sestra, ji do toho lanařila už několikrát,“ vysvětluje. „Já na tohle nejsem, nevěřím na to a vždycky, když s tím Miluše přišla, jsem byl proti tomu, aby tam moji manželku tahala,“ pokračuje.

Z poslechu cizího hovoru usoudil, že je jeho žena nalomená k tomu, aby společně se sestrou ke kartářce zašla. Zdeňkovi se to ani trochu nelíbilo.

Jak může být tak hloupá?

Zdeňkova žena už se několikrát málem nechala svojí sestrou přemluvit k tomu, aby si zaplatila sezení u kartářky. Její manžel jí to naštěstí vždycky rozmluvil.

„Nedovolil bych, aby vyhodila nekřesťanské peníze za kecy od nějaké babky, která si myslí, že je vědma nebo co,“ zlobí se Zdeněk.

Tentokrát mu ale bylo jasné, že Miluše jeho manželku dostatečně nalomila a navíc ji donutila udělat něco, co ho rozzuřilo.

Tohle si za rámeček nedá

„Vyslechl jsem, jak moje žena souhlasí s nápadem své sestry,“ pokračuje Zdeněk. „Naváděla ji k tomu, aby mi zalhala a řekla, že jde někam úplně jinam. To je tak sprosté!“

Když už to vypadalo, že je rozhovor u konce a sestry společně naplánovaly, jak ze Zdeňka udělají pitomce, když mu zalžou, nenápadně se vypařil. Už měl totiž svůj vlastní plán.

„Povídám vám, že jestli na mě Květa přijde s nějakou výmluvou, za rámeček si to nedá,“ dušuje se Zdeněk odhodlaně. „Já jim dám, šít na mě takovou boudu a dělat věci za mými zády!“

Autor: Natálie Kabourková

Související články