Zdeněk (50): Dcera neměla v životě štěstí. Své problémy začala řešit alkoholem, mám o ni strach

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 40
muz 40

Je naším pravidelným čtenářem, když mu to čas dovolí, nenechá si ujít jediný příběh a nyní se rozhodl, že i on přispěje svou troškou do mlýna. Pan Zdeněk nám poslal e-mail, ve kterém se nám svěřil s tím, co ho v poslední době nejvíce trápí.

Přečtěte si příběh pana Zdeňka, ve kterém nám odhaluje své obavy o dceru Martinu. Dle jeho slov totiž neměla v životě příliš štěstí, bohužel se ale svá trápení rozhodla řešit špatným způsobem.

Jeden manžel ji týral, druhý jí zahýbal

Martina se poprvé vdávala velmi mladá, bylo jí v té době teprve devatenáct, když nám oznámila, že si chce vzít svého přítele, kterého znala dva roky. Jelikož ale byla dospělá a pevně si stála za svým, nedokázali jsme jí s manželkou ve svatbě zabránit. Z jejího manžela se dva roky po svatbě vyklubal násilník, který moji dceru psychicky i fyzicky týral. Já ani moje žena jsme o tom nevěděli, Martina ho šikovně kryla. Až po dvou letech v sobě našla sílu od násilníka odejít, bylo to v době, kdy ji svojí agresí skoro zabil a Martina skončila v nemocnici.

Dva roky poté se dcera vdávala znovu. Její druhý manžel sice nebyl agresivní, nicméně nebyl ani věrný. Proto moje dcera snášela jeho časté a opakované nevěry. Ani tohle manželství nevydrželo.

S přítelem chtěla miminko, ale nedařilo se

Ani poté moje dcera neměla štěstí, našla si sice nového přítele, narazila však na další překážku v životě. Chtěla s ním miminko, bohužel se jí ale nedařilo otěhotnět. Po lékařských vyšetřeních se přišlo na to, že dcera nemůže mít děti. To byla další rána, která Martinu srazila na kolena. Třešničkou na dortu byl rozchod, protože její tehdejší přítel toužil po miminku, které mu ale Martina nemohla dát.

Tehdy se Martina dostala do skutečného splínu a začala mít psychické problémy. Bohužel se ale rozhodla řešit je špatným způsobem.

Začalo to nevinně, nyní to již nemá pod kontrolou

Martina našla spásu v alkoholu. Zpočátku se její problém tvářil poměrně nevinně, dala si třeba jednu nebo dvě skleničky vína denně. Když zjistila, že díky alkoholu může alespoň částečně otupit svou mysl, začala ho pít v mnohem větší míře. S manželkou jsme ji často nacházeli úplně opilou, mnohdy to dokonce natolik přehnala, že o sobě ani nevěděla. Ačkoli jsme se jí snažili domluvit, na naše slova nedbala.

Mám o svoji dceru strach. Stala se z ní alkoholička, která ale svůj problém odmítá vidět. Kdykoli na to téma zapředeme debatu, strašně se naštve a začne nám s manželkou nadávat. Vyčítá nám, že je to přece její život, tak ať se staráme o ten svůj a ji necháme na pokoji. Bojím se, že jestli Martina svůj problém nezačne brzy řešit, dopadne velmi špatně.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články