Zbyněk (39): Drsné kousnutí. Při odpolední svačině jsem si málem vylomil zub

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 41
muz 41

Někdy se vám zkrátka stane něco, co vám zkazí následujících pár dní. Někdy za to může i milovaná osoba, ač nechtěně. Své o tom ví Zbyněk, který skončil kvůli manželce na zubní pohotovosti a s několikadenními bolestmi.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

„Nikdy by mě nenapadlo, že se mi něco takového může stát kvůli ženě, kterou miluji. Ona ale svého činu lituje. Z počátku jsem byl naštvaný, ale pak mě to už přešlo, protože vím, že to neudělala schválně,“ svěřuje se.

Z práce rovnou a pohotovost. Bolest byla neúnosná

„Moje žena mi vždy připravovala do práce něco na svačinu. Byl jsem za to rád, protože mám náročné zaměstnání a chodit na oběd do vzdálené restaurace nestíhám. Od určitého dne si ale raději kupuji jídlo balené, i když žena slibuje, že už se nikdy nic podobného nestane,“ říká Zbyněk.

Ten den si do práce přinesl tousty a koláč. „Do toho dne byl můj oblíbený. Ale když jsem si do něho naplno kousl a ucítil ostrou bolest v zubech, hned jsem ho vracel do krabičky. Myslel jsem, že se snad zblázním.“

Když se Zbyněk podíval pořádně, našel v koláči zapečený kovový knoflík. „Po pár hodinách bolestí jsem poprosil šéfa, abych mohl odejít z práce dřív. Ani prášky totiž nezabíraly, navíc jsem se bál, že budu muset na pohotovost. Vůbec jsem nechápal, jak se do koláče knoflík dostal.“

Na pohotovosti zubař ulevil Zbyňkovi od bolestí, dal mu nějaké injekce a předepsal mu silnější prášky. „Odlomil se mi kousek zubu, který bylo navíc potřeba zabrousit. Později jsem u svého zubaře doplatil ještě tisíc korun za kosmetické úpravy.“

Manželka se přiznala, že to byla její chyba

Když se Zbyněk vrátil domů a vyprávěl ženě, co se mu stalo, její reakce ho překvapila. „Řekla mi, že se bojí mé reakce, ale kovový knoflík zřejmě skončil v koláči kvůli ní,“ pokračuje čtenář v příběhu.

„Když jsem se zajímal, jak se to mohlo stát, řekla, že se před dáním koláče do trouby převlékla, protože pospíchala na schůzku s kamarádkou. Rychle na sebe hodila halenku, jež má kovové knoflíky až ke krku. V kavárně si pak všimla, že jí jeden chybí, ale nevěnovala tomu pozornost. Pak jí to došlo,“ říká Zbyněk.

Jeho žena si ve spěchu nevšimla, že ji knoflík upadl do těsta a na katastrofu bylo zaděláno.

„Já si kvůli její nepozornosti prošel několika dny bolesti. Dlouho jsem trucoval jsem. Samozřejmě jsem jí ale hned odpustil. Každopádně jídlodo práce už si raději kupuji,“ zakončuje Zbyněk.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články