Vlasta (45): Neřekl jsem nové přítelkyni, že mám z prvního manželství děti. Až to zjistí, určitě mě opustí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 3 1
muz 3 1

Vlasta si do nového vztahu přinesl tajemství, o kterém se s přítelkyní stále bojí mluvit. V e-mailu do redakce popisuje, že má dvě malé děti z minulého manželství, které opravdu miluje, ale musí se s nimi scházet tajně. Jeho nová přítelkyně o nich neví, jelikož jí Vlasta lhal o své minulosti, aby pro ni byl přitažlivější.

Nevyřešená minulost donutila Vlastu lhát

„Můj vztah s bývalou manželkou se propadl na úplné dno,“ začíná vyprávění Vlasta. „Nejprve jsme spolu přestali mluvit, a když jsme opět začali, šlo jen o výčitky a hádky. Nechtěl jsem, aby se na to dívaly naše děti, tak jsem raději zažádal o rozvod,“ líčí.

Od té doby s bývalou ženou bojoval, absolvovali zdlouhavý soudní proces, a stejně se nedokázali na ničem dohodnout. Vlasta začal být zoufalý a chtěl se od své minulosti odstřihnout. Má však s manželkou dvě malé děti, a proto ho minulost stále straší.

Chtěl začít od začátku a našel si mladou přítelkyni

Vlasta kompletně přehodnotil svůj život. Odstěhoval se dál od bývalého domova, našel si jinou práci a opustil také mnoho svých starých kamarádů. Najednou se cítil svobodnější a na okolí působil šťastně, čímž zaujal svou novou kolegyni Jitku, která se do něj zakoukala. „Bylo to hrozně rychlé, schůzka střídala schůzku a najednou jsme spolu bydleli,“ tvrdí. „O mých dětech vůbec netuší a já se za celou dobu nemohl přiznat. Nechtěl jsem ji zatěžovat svou těžkou, nudnou a smutnou minulostí,“ dodává.

Děti nemůže tajit věčně

Krátce poté, co dal Vlasta svůj život opět dohromady v novém bydlišti, chtěl se začít se svými dětmi opět scházet. Teď se ale musí navštěvovat tajně, aby se to Jitka nedozvěděla. „Vždy vybírám den, kdy je přítelkyně v práci nebo děti beru do cukrárny, lesoparku nebo na jiné zábavné místo, aby si ničeho nevšimly, a stejně tak i Jitka,“ přiznává.

Vlasta si uvědomuje, že pravdu nemůže tajit věčně. Jeho děti jednou vyrostou a on by riskoval, že ho přítelkyně obviní z dlouhodobého lhaní. Výmluvy mu začínají být nepříjemné a Jitka si jeho nervozity začíná všímat.

Rád by řekl pravdu, ale bojí se, že ho Jitka opustí

„Už mnohokrát jsem se nadechoval, abych se Jitce svěřil, vždy si to ale rozmyslím,“ tvrdí. „Doma by pak bylo dlouhodobě dusno a také je možnost, že by mě opustila a našla si někoho nového,“ dodává. Vlasta stále vymýšlí vhodný způsob, jak se přiznat, nevypadat jako lhář a vše vyřešit v klidu a bez hádek. Žádný takový způsob ho ale nenapadá, v okolí nemá nikoho, kdo by mu mohl poradit, a tak stále jen přemýšlí.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autorka: Tereza Hotovcová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články