Vladěna (55): Manžel mi přichystal velké životní zklamání. Tohle prostě zažít nechcete

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zena zivotni zklamani
Zdroj: Shutterstock

Celé ty roky si myslela, že ho zná jako své boty. Přitom se ukázalo, že ho vlastně nezná ani trochu. Třicet let manželství bylo plných lží a přetvářky. Není se čemu divit, že poté, co vyšla najevo šokující pravda, se Vladěna cítí zdrcená.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenářky pozměněna.

Vladěna a Kamil se znají dvaatřicet let, z toho třicet let tvořili manželský pár. Ještě donedávna by Vladěna o svém muži nepochybovala. Mluvila by o něm jako o zodpovědném partnerovi a milujícím otci, který se vždycky snažil dát své rodině maximum. Nyní už bohužel ví, že své úsilí a lásku dělil mezi rodiny dvě.

Žili jsme takový obyčejný život

„Byli jsme normální rodina žijící naprosto obyčejný život,“ začíná s vyprávěním Vladěna, které se teprve před pár měsíci život obrátil vzhůru nohama. Dodnes se nedokázala z tak obrovského šoku vzpamatovat.

Ona a její manžel Kamil měli celkem tři děti. Ačkoli oba poctivě chodili do práce, finanční situace rodiny nikdy nebyla taková, aby si mohli vyskakovat.

I když peněz nebylo nazbyt a rozhazovat je rozhodně nemohli, snažili se dětem zajistit vše, co si přály. Vladěna napsala, že by nesnesla pocit, že se její děti cítí například oproti kamarádům méněcenné, protože něco nemají.

Peněz se nám nedostávalo, ale měli jsme se rádi

„Neměli jsme na účtech miliony, ale já vyrůstala v chudobě, která mě naučila být vděčná za to, co mám,“ vysvětluje Vladěna, která se svěřila, že až na pár okamžiků si na finanční situaci nikdy nestěžovala.

Jen párkrát se stalo, že třeba chtěla novou pračku nebo vzít děti na dovolenou, ale peníze na to nebyly. Nad penězi celé rodiny držel ruku Kamil. Rozhodoval, kam peníze poputují a za co se utratí.

Za dveřmi stála cizí žena

Na to deštivé odpoledne Vladěna rozhodně jen tak nezapomene. Byla doma sama, Kamil byl ještě v práci. Měl odpolední směnu.

„Zazvonil zvonek, otevřela jsem a za dveřmi stála žena se dvěma dětmi. Sháněla se po manželovi a tvrdila, že je jeho milenka a děti jsou jeho. Byla jsem v šoku,“ netají se Vladěna.

Napsala nám, že to nejdříve považovala za hloupý vtip. Když ale žena na důkaz toho, že mluví pravdu, ukázala v mobilu fotky, na kterých byla ona s Kamilem, nebo dokonce obě jejich děti, pochopila Vladěna, že nelže. A to byl začátek zvratů, které na sebe nenechaly dlouho čekat.

Deset let žil dvojí život a já si ničeho nevšimla

Žena byla podstatně mladší a dětem mohlo být kolem šesti a deseti let. Jmenovala se Zuzana a dopodrobna Vladěně odvyprávěla, jak se s Kamilem poznali, že přeskočila jiskra a z nezávazného románku vzešel syn Patrik.

„Manžel mě podváděl deset let,“ stěžuje si Vladěna. „Vedle naší rodiny měl ještě jednu a já si ničeho nevšimla. Nezpozorovala jsem, že peníze odchází jinam, přestože podle Zuzany na děti přispíval nemalé peníze,“ pokračuje.

„Asi nemusím říkat, jaká byla reakce manžela, když nás ten večer našel doma u jednoho stolu společně,“ píše Vladěna. „Nemělo cenu zapírat. Tohle životní zklamání manželovi nezapomenu,“ netají se Vladěna, která momentálně žije u své sestry a čeká na rozvodové řízení.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články