Vilém (45): Poprvé v životě jsem udělal něco, co ještě nikdy předtím. Budete znechuceni, až vám řeknu, jak se to zvrtlo

od Adéla Vocetková
2 minuty čtení
muz zoufaly
Zdroj: Shutterstock

Ještě nikdy předtím nic takového neudělal a po nepříjemné zkušenosti je rozhodnutý, že už to nikdy znovu neudělá. Doufal v dobrodružství, ale to se proměnilo v pěkně zvrhlou věc.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Hodně si od toho sliboval. Od kamarádů sice slýchával, že je blázen. Někteří nad jeho rozhodnutím nechápavě kroutili hlavou. Nyní už ví, že měli pravdu. Neměl to dělat.

Byl jsem unavený ze špatných zkušeností

Měl tolik partnerek, že by je nespočítal. Chodil s mnoha ženami, které se od sebe hodně lišily. Každá byla v něčem jiná.

„Už mě unavovalo pokaždé znovu investovat čas do nového vztahu, který ve finále stejně nevyšel,“ přiznává Vilém ve svém e-mailu.

I když se snažil a do vztahu vždy dával maximum, doposud nepoznal tu pravou. Špatné zkušenosti z něho vysály chuť pouštět se do dalších.

Radili mi, abych to nedělal. Prý jsem blázen!

Vilém nový vztah neplánoval, ale pak potkal Helenu. Od jeho předchozích partnerek se v mnohém lišila. Zejména svým věkem.

„Něčím mě zaujala, rozhodl jsem se dát vztahům ještě šanci,“ přiznává. „Měl jsem mnoho žen, ale ještě nikdy o tolik starší. Tohle jsem ještě nikdy předtím neudělal,“ pokračuje.

Když se pochlubil před kamarády, nechápali ho. Dokonce o něm mluvili jako o bláznovi. Neuměli si představit, že by mohl vztah s o tolik starší ženou fungovat.

Sliboval jsem si od toho hodně

Helena byla o 20 let starší než Vilém. Na svůj věk ale nevypadala, byla hodně akční a pečovala o sebe. Vilémovi učarovala.

„Sliboval jsem si od toho hodně, přeci jen jsem to ještě nikdy předtím neudělal,“ pokračuje Vilém. „Zpočátku byl náš vztah v pohodě a všechno fungovalo, i když se našli tací, kteří to nedokázali přijmout,“ píše.

Na začátku si Vilém liboval. Helena byla zkušená, úplný opak žen, se kterými doposud něco měl. Jenže pak se nad jejich vztahem začala stahovat mračna.

Přestalo se mi líbit, jakým směrem se to ubírá

„Vztah s Helenou jsem si ze začátku nemohl vynachválit,“ netají se Vilém. „Byli jsme spolu půl roku a začalo to jít z kopce. Helena se ke mně začala chovat úplně jinak a mně se to přestávalo líbit,“ vysvětluje.

Najednou měl pocit, že se k němu nechová jako ke svému partnerovi, ale jako k dítěti. A to se mu ani trochu nezamlouvalo.

„Měl jsem stále dotěrnější pocit, že pro Helenu nejsem partner, ale dítě, které neměla. Osud jí dítě nedopřál,“ objasňuje situaci. „Necítil jsem se vedle ní dobře, chovala se ke mně, jako by byla moje matka, ne žena, se kterou jsem se rozhodl žít,“ dodává.

Vilém se snažil Heleně naznačit, že by mohla své chování přehodnotit, ale nepochodil. Nakonec se rozhodl vztah ukončit. Prý to bylo poté, co mu začala určité věci zakazovat. Tehdy si dali sbohem a Vilém sám sobě slíbil, že něco takového už nikdy v životě neudělá.

Autor: Natálie Kabourková

Související články