Václav (50): Povím vám synovo tajemství. Všechno prasklo, když jsem se podíval pod jeho postel

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 45
Zdroj: 123RF.COM

Ničeho jsme si nevšimli. Až tak šikovně to před námi syn dokázal tajit. Všechno prasklo až v okamžiku, kdy jsem nahlédl pod postel v jeho pokoji. Tehdy už chtě nechtě musel s pravdou ven. A to, k čemu se přiznal, mně i mé ženě vyrazilo dech.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Jirka je náš nejmladší syn. Na začátku letošního roku oslavil teprve devatenácté narozeniny. Na rozdíl od svých dvou starších sourozenců stále žije s námi. A ačkoli ho máme pod jednou střechou, přesto před námi dokázal tajit jednu hodně důležitou věc.

Vždycky nám říkal všechno

Asi je to tím, že je Jirka nejmladší z našich dětí, zkrátka byl v mých očích vždycky takový benjamínek. Byl taky úplně jiný než jeho bratři.

Zatímco nejstarší Michal odešel z domu krátce po osmnáctých narozeninách a rychle se postavil na vlastní nohy a prostřední Zdeněk následoval jeho kroky, nejmladší Jirka se držel máminy sukně. Byli prostě každý úplně jiný. Jirka byl takový ten maminčin mazánek. A můj vlastně taky.

Vždycky nám všechno říkal. Byl to odjakživa otevřený a upřímný kluk. Přesto se mu podařilo před námi tajit věc, která nám vyrazila dech, když konečně, a vlastně úplnou náhodou, vyšla na povrch.

Poslala mě k synovi do pokoje

Hledal jsem vrtačku a nemohl ji najít. V těchto věcech jsem měl vždycky pořádek, proto mě nemile překvapilo, že jsem ji nemohl najít, ačkoli jsem hledal úplně všude.

Žena mě poslala k synovi do pokoje. Ten zrovna nebyl doma, nemohl jsem se slušně zeptat, zda se tam mohu porozhlédnout. Ale neměl jsem v plánu hrabat se mu ve věcech.

V pokoji jsem se porozhlédl a vrtačku neviděl. Napadlo mě podívat se pod postel. Syn byl sice upřímný, ale asi jako každý chlap byl také nepořádný. Vrtačku jsem tam nenašel, ale rozhodně mě objev pod postelí zaskočil.

Tohle jsme od syna nečekali

Zavolal jsem na ženu, která byla po nahlédnutí pod postel ve stejném šoku jako já. Společně jsme pak čekali na příchod syna, od kterého jsme žádali vysvětlení.

I on byl v šoku. Pak ale spustil a my se nestačili divit. Pod postelí měl hračky pro děti. Nechápali jsme, co tam dělají, dokud nám syn neřekl pravdu.

Už před půl rokem si našel přítelkyni. O několik let starší, a navíc s dítětem. Jmenuje se Lukášek, jsou mu tři roky. Pro něho byly ty hračky. Tak tohle jsme od syna nečekali.

Najednou máme vnouče

Syn nám všechno pověděl. Neřekl nám pravdu dříve, protože se bál naší reakce. Není mu ještě ani dvacet a jeho první holka, se kterou si začal, je vlastně máma od dítěte.

Pravda, byli jsme v šoku. Když jsme ale Zuzanu a malého Lukáška poznali, všechen šok šel stranou. Oba dva jsme si je zamilovali.

A najednou máme vnouče, ke kterému jsme přišli jen díky velké náhodě. Nebýt toho, že jsem pod tu postel nakoukl, kdo ví, jak dlouho by Lukáš před námi Zuzanu tajil.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články