Václav (48): Manželka tajně pije, schovává alkohol po domě a myslí si, že o jejím problému nevím

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
Muz smutek
Muz smutek

Když jsem před nějakou dobou našel v odpadkovém koši prázdnou láhev od vína, nevěnoval jsem tomu sebemenší pozornost. Manželka si tu a tam ráda dala k večeři skleničku vína, nebylo na tom nic špatného. Když jsem ale na prázdné lahve narážel stále častěji, začal jsem mít podezření…

Poznal jsem, že je opilá

Jednou jsem se vrátil z práce později než obvykle a našel svou ženu spát v křesle v obývacím pokoji. Televize vyhrávala a žena ničím nerušena klidně spala. Myslel jsem si, že jen usnula u seriálu, a vyčítal si, že jsem se vrátil tak pozdě. Když jsem se ji snažil probudit, zpočátku vůbec nereagovala. Napadlo mě, že je skutečně tak unavená, protože toho měla hodně, a moje výčitky se na vteřinu zdvojnásobily. Jenže pak se žena probudila a já ucítil závan alkoholu.

Nebyla unavená. Byla tak opilá, že jsem ji nemohl probudit.

Předstírala, že o ničem neví

Následující den tvrdila, že byla strašně unavená. A podle jejích slov žádný alkohol nepila. Prý se mi to muselo zdát.

Zdroj: 123RF.COM

Další dny se situace neopakovala. I když jsem se domů vrátil se zpožděním, necítil jsem z ženy alkohol a uznal jsem, že to musela být výjimečná situace. Proto jsem všechno hodil za hlavu a dál to neřešil. Teď už vím, že ne nadarmo se říká „pod lampou je největší tma“.

Nacházel jsem alkohol na podivných místech

Zdroj: 123RF.COM

Před nějakou dobou jsem hledal tenisovou raketu, kterou obvykle mívám úplně vzadu ve skříni v ložnici. Strašně dlouho jsem tenis nehrál, když mě tedy kolega přemlouval, abych si s ním šel zahrát, uvítal jsem to. Jak jsem hledal ve skříni, vypadla na mě lahev vína. Chápete? Ze skříně s oblečením, kde neměla co dělat.

A nebyla ani zdaleka jediná. Další rozpitou láhev jsem našel na polici schovanou za avivážemi na praní. Další lahev bílého vína byla zahrabaná mezi sezonním oblečením, další dvě byly ukryté mezi hrnci a pánvičkami. Došlo mi, že si žena různě po domě schovává alkohol.

Myslí si, že o ničem nevím

Čím více lahví s vínem jsem doma náhodou nacházel, tím více jsem si všímal manželčina chování. Připadala mi roztěkaná a roztržitá. Kolikrát se zakoktala nebo popletla sůl s cukrem a pak se tomu smála. Došlo mi, že se tak podivně chová už nějakou dobu, jen já měl asi zavřené oči. Teď už vím, že má moje manželka problém s pitím a snaží se ho přede mnou schovávat.

Stále si myslí, že o jejím problému nevím. Když jsem se mezi řečí zmínil, že se ráda napije, trvala na tom, že dát si jednu skleničku týdně ani zdaleka není žádná závislost. Podle množství schovaných lahví a podle ještě většího množství těch, které se snaží zahrabat v popelnici, abych si jich nevšiml, je mi ale jasné, že nejde jen o skleničku týdně. Moje žena má problém s pitím a já netuším, jak jí mám pomoci. Zvláště proto, že ona sama tvrdí, že žádný problém nemá.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články