Tomáš (49): Přišel jsem o něco milovaného. Taková rána by vás zasáhla také

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz a pes
Zdroj: Shutterstock

Odmalička jsem je miloval. Byli to právě oni, kteří mi dodávali novou chuť do života a potěšení z každého společně stráveného dne. Od té doby, co se nám narodila dcera, je ale všemu konec.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Dodávali mi novou sílu do života

„Kdykoliv jsem byl na cvičáku se psí smečkou, byl ze mě jiný člověk. Dodávali mi energii, která ze mě sršela na míle daleko,“ říká Tomáš, který byl dlouhé roky instruktorem ve výcvikovém středisku psů.

Tomáš nebyl moc dobrý v komunikaci s lidmi, ale zato se psy neměl problém. Přesně věděl, jak na ně zapůsobit, aby uposlechli každý jeho povel. „Někdy mi přijde, že si rozumím spíš s tou psí smečkou než s lidmi. Cítím na ně takové zvláštní napojení.“

Tohle se jí na mně přesně líbilo

„Zazvonil mi tehdy telefon a ve sluchátku se ozvala sympatická paní, která mi řekla, že nezvládá výchovu svého psího společníka, kterého si vzala z útulku,“ říká smutně. Paní Lada se svého psího miláčka nechtěla vzdát, rozhodla se tedy obrátit na odborníka.

Lada byla očividně unešená tím, jak si Tomáš dokázal s jejím křížencem několika bojových plemen poradit. Netrvalo dlouho a z jejího Daga byl mírumilovný a ostatní psy respektující pes.

„Naštěstí je Dago ve své podstatě mírumilovným psem. Stačilo pár hodin na to, aby se socializoval s dalšími psími společníky, naučil se plnit základní povely a neútočit na další členy smečky,“ uvedl.

Nikdo z nás takovou ránu nečekal

Lada a Tomáš se dali dohromady, chodili spolu na cvičák a po roce společného soužití se jim narodila dcera. Moc si přáli si svého psa Daga nechat a on byl k novému přírůstku své smečky v podobě malého dítěte velmi vlídný a hodný.

„Prvních pár týdnů bylo všechno v pořádku, jenže pak jsme zjistili, že má naše dcera alergii na psí srst. Dodneška nechápu, kde k tomu přišla, protože tímhle já ani moje přítelkyně netrpíme,“ říká.

Se slzami v očích se museli svého psího společníka vzdát. Vzal si ho jejich dobrý kamarád na svoji chalupu k boudě. Pan Tomáš raději ukončil kariéru na psím cvičišti, protože nechtěl ohrozit svoji dceru kvůli tomu, že domů přinese psí srst, na kterou je alergická.

Autor: René Podhrázský


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články