Tomáš (42): Půl roku jsem se nedotkl své největší neřesti. Po poslední hádce s přítelkyní v tom jedu znovu

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz vazny
muz vazny

Několik měsíců jsem se na přání své přítelkyně vzdal činnosti, která mě baví už roky. Vadilo jí, že u svého koníčku trávím spoustu času, a často mi jej vyčítala. Aby byl doma klid, nechal jsem své největší neřesti k její spokojenosti.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Vydržel jsem to půl roku. Moje záliba mi samozřejmě chyběla, ale na přítelkyni bylo vidět, že je ráda, že volný čas trávím jinak.

Často mi říkala, že jsem na to starý

Od přítelkyně jsem často slýchával, že na to, co dělám, už jsem příliš starý. Nedokázala pochopit, že mě to baví a že jsem se v tom našel.

Prakticky každý den jsem měl na stole, že jsem u toho zase seděl do noci, že nedělám nic jiného a že se chovám jak závislák.

I ona měla své koníčky, například čtení, a také jsem jí nevyčítal, že u knihy sedí několik hodin a nenechá se od ní vytrhnout. Jenže ona měla dvojí metr.

Nechal jsem toho jen kvůli ní

Hraní počítačových her mě chytlo už před lety. Za mého mládí nic takového nebylo, rozhodně ne na takové úrovni, na které je to dnes.

Před lety mě k jedné počítačové hře přivedl kolega. Hráli jsme ji online a mě to nadchlo natolik, že jsem si pořídil super výbavu, abych kolegovi a dalším hráčům stačil.

Už tenkrát s tím moje přítelkyně nesouhlasila. Je pravda, že jsem u toho seděl často a klidně do rána, ale nepřišlo mi, že bych ji zanedbával.

Ona ale měla jiný názor. Roky jsem proto poslouchal jednu výčitku za druhou, až jsem se nakonec kvůli ní svého koníčku vzdal. Aby byl doma klid.

Poslední hádka mě donutila udělat něco, s čím jsem nepočítal

Nemohu říci, že od doby, co jsem nehrál na počítači a na mého plechového kamaráda se jen smutně prášilo, bychom se s přítelkyní občas nepohádali.

Byly mezi námi nějaké rozepře, ale poslední půlrok se na naše poměry nesl v klidném duchu. Jenže před pár dny jsme se pohádali znovu. A tentokrát dost ostře.

Přítelkyně mi opět něco vyčítala. Když mi nemohla vyčítat hry, začala mi vyčítat, že chodím s kamarády jednou do týdne na pivo. Zase si našla něco, co jí vadilo, a rozhodla se, že mě v tom bude omezovat.

Hádka to nebyla pěkná, oba dva jsme řekli věci, které jsme možná ani říci nahlas nechtěli. Každopádně mě to donutilo udělat něco, s čím jsem nepočítal – opět jsem sedl k počítači a začal hrát.

Nelíbí se jí to, ale nic neříká

Opět jsem tomu podlehl. Jedu v tom znovu, když sednu k počítači a pustím nějakou hru, jsem u toho schopný sedět hodiny.

Přítelkyni se to nelíbí, ale zatím nic neřekla. Možná jí došlo, že to přehnala, když si našla další věc, kterou se jala mi vyčítat. Uvidíme, jak dlouho jí to nečinné přihlížení vydrží.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články