Tomáš (41): Nový přítel mé bývalé ženy proti mně poštvává naše děti

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz 45
muz 45

Tomáš na náš web narazil náhodou teprve před pár dny. V práci zaslechl, jak se o něm baví kolegyně, a napadlo ho, že právě my budeme těmi správnými lidmi, kterým se bude moci svěřit se svým trápením. Proto nám e-mailem zaslat příběh, který si s jeho svolením nyní můžete přečíst i vy.

Hned v úvodu svého e-mailu Tomáš píše, že se před čtyřmi lety s manželkou rozvedli. K rozvodu je dohnaly časté neshody a hádky, které u nich byly na denním pořádku. Tomáš a jeho žena měli dvě děti, které po rozvodu zůstaly bydlet s matkou a k Tomášovi jezdily pravidelně jednou za čtrnáct dní.

Než si našla nového přítele, všechno fungovalo skvěle

Tomáš a jeho žena mezi sebou sice měli jisté problémy, po rozvodu ale zůstali přáteli. Jak nám Tomáš sděluje, nechtěli to dodělat zbytečně těžší, už tak na svých dětech vnímali, že rozvod nenesou zrovna dobře.

„První měsíce po našem rozvodu všechno fungovalo naprosto skvěle,“ píše Tomáš, „manželka mi poctivě děti půjčovala a já jí je vracel tak, jak jsme se domluvili,“ vysvětluje. „Dceru a syna jsem vídal každý druhý týden, víkend jsme si vždy báječně užili, vzpomíná Tomáš. Vše se začalo kazit až v okamžiku, kdy si moje bývalá manželka našla nového přítele.“

Naše antipatie byly vzájemné

„Když jsem poprvé uviděl přítele své bývalé ženy, od prvního okamžiku mi bylo jasné, že my dva si rozhodně rozumět nebudeme,“ píše. „Velmi rychle se ukázalo, že naše antipatie jsou vzájemné,“ uvádí Tomáš věci na správnou míru a dodává, že nový přítel jeho bývalé ženy se k němu choval arogantně.

„Krátce poté, co si bývalá žena nového přítele nastěhovala k nim domů, se děti začaly chovat jinak,“ vzpomíná Tomáš. „Několikrát se dokonce stalo, že za mnou odmítly na víkend přijet,“ stěžuje si. „Bylo mi jasné, kdo v tom má prsty.“

Snažil se proti mně poštvat moje vlastní děti

V e-mailu pana Tomáše se dále dozvídáme, že nový přítel jeho bývalé manželky má na jeho děti neblahý vliv. Tváří se totiž, že jsou děti jeho, a snaží se je proti jejich pravému otci poštvat. Tomášovi se to samozřejmě nelíbí, proto hledal zastání u své bývalé ženy.

„Moc dobře jsem si všímal změn v chování mých dětí, které ke mně odmítaly jezdit, někdy mi dokonce říkaly věci, které rozhodně nemohly mít ze své hlavy,“ píše Tomáš. „Řekl jsem o tom bývalce a upozornil, že se mi ani trochu nelíbí, že se její nový přítel snaží poštvat moje děti proti mně, ona mě však odbyla tím, že si vymýšlím a nic z toho není pravda. Zastání jsem u ní nenašel,“ přiznává se Tomáš.

Děti se ke mně chovají jinak, cítím to

„Situace se bohužel nelepší, velmi dobře vnímám, že se ke mně moje děti chovají jinak,“ píše nám zoufalý Tomáš, který posléze dodává, že si s nastalou situací ani trochu neví rady. „Jediné, čeho se bojím, je, že ke mně děti jednoho dne ztratí cestu úplně,“ zoufá si. „Bohužel ale nevím, jak se proti vlivu jejich nového tatínka bránit.“

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslala pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Autor: Nikol Kolomazníková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články