Tomáš (26): Vyhlédl jsem z okna a na místě ztuhl. Co následovalo, byste vstřebávali ještě dnes

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
muz zklamany
Zdroj: Shutterstock

Přítelkyně mu zavolala, aby se podíval z okna. Neměl tušení, co se bude dít. Když vyhlédl z okna na ulici, okamžitě ztuhl. Ze zážitku se vzpamatovává ještě dnes.

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenáře, který nám jej zaslal pomocí e-mailu. Fotografie jsou pouze ilustrační a jména osob byla na žádost čtenáře pozměněna.

Tomáš nám napsal e-mail, v němž popsal svoji zkušenost, která v něm zanechala stopu. Stalo se to už v létě, ale Tomáš to stále vstřebává.

Překvapilo mě, že ještě není doma

Tomáš měl po noční směně, po které zpravidla vyspává až do odpoledních hodin. Když se o půl třetí odpoledne probudil, zaskočilo ho, že přítelkyně Mirka ještě není doma.

„V práci měla dávno padla, vždycky už bývala doma,“ vysvětluje Tomáš. „Ohřál jsem si oběd a usedl k televizi. Myslel jsem si, že třeba někde vykecává s kamarádkou,“ dodává.

Zatímco si Tomáš v klidu vychutnával oběd, jeho přítelkyně Mirka chystala velkou věc. O ní ale její partner neměl ani tušení.

Nakázala mi podívat se z okna

„Měl jsem toho za noční směnu dost, tak jsem po obědě ještě lehce podřimoval u televize,“ pokračuje Tomáš. Dokonce přestal přemýšlet, proč se jeho přítelkyně nevrací.

Procitl až v okamžiku, kdy mu Mirka volala. Nakázala mu, aby se šel podívat z okna v ložnici. Z toho měl výhled na travnatou plochu, která se rozprostírala za jejich panelákem.

„Tak trochu v polospánku a rozhodně zmatený jsem se doploužil k oknu. Když jsem z něho vyhlédl, ztuhl jsem. Tohle jsem nečekal!“ píše Tomáš.

Nevěděl jsem, jak reagovat

Na prázdné ploše za panelovým domem už se stihlo seskupit několik lidí, kteří zvědavě přihlíželi tomu, co mladá žena plánovala.

„Mirka klečela pod oknem, za ní stály čtyři její kamarádky,“ popisuje Tomáš okamžik, který mu vyrazil dech. „Držely v ruce obří nápis, na kterém byla otázka, zda si ji vezmu. Byl jsem z toho v šoku a vůbec jsem nevěděl, jak na to reagovat,“ přiznává se.

Mirka vzala situaci do svých rukou. Tomáš se neměl k žádosti o ruku a jeho přítelkyně chtěla jejich vztah posunout dál. Udělala proto tohle gesto, o kterém Tomáš nic netušil.

Ještě teď to vstřebávám

Jen co Tomáš otevřel okno, pustila se Mirka do připraveného proslovu, na jehož konci zazněla ona otázka, kterou zpravidla pokládá muž.

„Samozřejmě jsem řekl, že ano,“ píše Tomáš. „Všichni se na mě dívali, nemohl jsem Mirku ztrapnit odmítnutím, ačkoli jsem se cítil tak trochu poníženě. O ruku přece žádá chlap,“ dodává dotčeně.

Tomáš nám přiznal, že nyní společně plánují svatbu. Ačkoli to před Mirkou nedá najevo, její nečekané překvapení vstřebává ještě dnes. Stojí si totiž za tím, že žádost o ruku je mužská práce.

Autor: Natálie Kabourková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články